Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: (32) 387 06 55

Ograniczanie prędkości na ul. Srebrnej i Golfowej

Srebrne Stawy1

W związku z interwencjami mieszkańców Szombierek, na temat zwiększającego się ruchu na ulicach Srebrnej i Golfowej, informujemy że pełnimy zadania zarządcy ulicy Golfowej od połączenia z ulicą Srebrną, do posesji nr 23 i tylko tam możemy instalować znaki i urządzenia do uspakajania ruchu.

W II połowie zeszłego roku zainstalowaliśmy próg zwalniający w rejonie domu nr 24, żeby ograniczyć rozwijanie nadmiernych prędkości przez kierowców, w okolicy zamieszkiwanej przez rodziny z dziećmi, która jest także chętnie odwiedzana przez spacerowiczów, rowerzystów i rolkarzy z Szombierek.

Srebrne Stawy2Na Srebrnej i pozostałych odcinkach Golfowej, które nie są własnością gminy Bytom, ustawianie znaków i wprowadzanie fizycznych ograniczeń prędkości, należy do wskazanego zarządcy tych dróg. Zgodnie z art. 8 ust. 2 ustawy o drogach publicznych, jeżeli zarządca nie został wyznaczony, to jego zadania może pełnić właściciel terenu, na którym przebiegają drogi. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu nie może w tych miejscach stawiać znaków.

Prosimy o zgłaszanie Policji przypadków rozwijania przez kierujących nadmiernych prędkości.