Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: (32) 387 06 55

Uspokojenie ruchu przy ulicy Konstytucji

Konstytucji 1 usp ruchuW celu ograniczenia prędkości, zwężyliśmy pas ruchu do 3,25 m za pomocą separatorów oraz odblaskowych słupków, na wysokości przejścia dla pieszych przy ulicy Konstytucji. Towarzyszy im ograniczenie prędkości do 40 km/h dla ciężarówek.

Konstytucji jest ruchliwą drogą, uczęszczaną przez samochody ciężarowe. Kiedy poruszają się z dużymi prędkościami powodują hałas i wibracje uciążliwe dla mieszkańców domów stojących przy ulicy.

Konstytucji 2 usp ruchuUrządzenia uspokojenia ruchu wprowadziliśmy głównie z myślą o ciężkich samochodach. Zostały zainstalowane na jednym pasie, ponieważ kierowcy jadący od strony Karbia, mając przed sobą długą prostą, rozpędzają samochody do zbyt dużych prędkości. Jadąc od strony kościoła w Bobrku, kierowcy pokonują wzniesienie i łuk, więc jadą wolniej.

Wprowadzone rozwiązanie wymusza na kierowcach ciężarówek i samochodów osobowych zdjęcie nogi z gazu, dzięki czemu piesi będą czuć się bezpiecznej na przejściu oraz poruszając się chodnikami wzdłuż drogi.