Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: (32) 387 06 55

Zmiana znaków i uspokojenie ruchu w Łagiewnikach

Lagiew1Na liczne prośby mieszkańców Łagiewnik, zamieniliśmy znaki „Strefa zamieszkania” na ograniczenie prędkości do 30 km/h przy ulicy Różanej, Astrów i Stokrotek.

Rozpoznawalne, niebieskie tablice z sylwetkami dziecka z piłką, dorosłego, domu i samochodu wprowadzono kilkanaście lat temu dla bezpieczeństwa pieszych. „Strefa zamieszkania” jest wykorzystywana na osiedlach, gdzie ruch samochodów jest mniejszy, piesi przechodzą przez jezdnie w różnych miejscach, a ulice mogą stać się miejscem zabawy czy jazdy na rowerze.

Lagiew2Znak „Strefa zamieszkania” informuje także, iż parkować można wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Szybko rosnąca liczba pojazdów spowodowała, że mieszkańcy Różanej, Astrów i Stokrotek zaczęli parkować wzdłuż ulicy, co nie było zgodne z ustawionymi dotąd znakami.Lagiew3Zmiana oznakowania stała się więc koniecznością, żeby nie narażać kierowców na mandaty. W miejsce znaków „Strefy zamieszkania” ustawiliśmy ograniczenia prędkości do 30 km/h.

Mieszkańcy zwrócili się do nas o rozwiązanie także problemu coraz szybciej jeżdżących samochodów. Dlatego też przy Stokrotek ustawiliśmy próg zwalniający i naprzemiennie wysepki, które wymuszają zdjęcie nogi z gazu.

Wprowadzone zmiany zostały zaaprobowane przez miejska Komisję ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Przeanalizujemy także inne obszary w mieście, objęte oznakowaniem „Strefy zamieszkania” w kwestii problemów z parkowaniem, żeby nie było podstaw do nakładania mandatów.