Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Nocny przegląd oświetlenia w Śródmieściu i dobra współpraca miasta z Agorą

foto Agora

Po zgłoszeniu mieszkańca o nieświecących latarniach przy Agorze i na ulicy Dworcowej, dokonaliśmy nocnego przeglądu oświetlenia ulicznego w tym rejonie. Na Dworcowej zidentyfikowaliśmy sześć niedziałających lamp. Informujemy, że awarie zostaną usunięte podczas rozpoczynającej się wkrótce modernizacji 2230 gminnych latarń. Jedną z pierwszych ulic, gdzie zaświecą nowe, LEDowe oprawy, będzie właśnie Dworcowa.

Część słupów oświetleniowych przy centrum handlowym Agora jest jego własnością, a część należy do miasta. Dotychczas godziny włączania lamp nie były synchronizowane. Porozumieliśmy się z pracownikami Agory, odpowiedzialnymi za oświetlenie, żeby lampy centrum handlowego włączały się  o tej samej godzinie, co lampy miejskie. Zmiana wkrótce będzie widoczna. W czerwcu, z uwagi na długi dzień i późno zapadający zmierzch, latarnie miejskie są włączane o 21.30.

Dziękujemy mieszkańcom za zgłaszanie nam awarii oświetlenia ulicznego. Można to robić poprzez pocztę elektroniczną, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub przez całodobowy numer dyspozytora MZDiM: 800 20 44 74. Wszystkie zgłoszenia weryfikujemy. W ramach obowiązującej umowy konserwatorskiej, elektrycy firmy Tauron mają 4 dni na usunięcie awarii, od przekazanego przez nas zgłoszenia.

Uwaga! Przypominamy, że świecące w ciągu dnia lampy to sprawdzenie prawidłowego przeprowadzenia napraw. Jest to potrzebna i prawidłowa procedura, realizowana przez elektryków po zakończeniu naprawy.

Źródło zdjęcia: Urząd Miejski w Bytomu - Wydział Komunikacji Medialnej i Promocji.