Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Ruszyła przebudowa ulicy Musialika

Musialika 0

Przebudowa jezdni, chodników, zjazdów, nowe przejścia dla pieszych, a także wymiana słupów oświetleniowych. To główne prace, jakie wykonane zostaną w związku z przebudową ulicy Musialika na odcinku od ul. Witczaka do ul. Alojzjanów. Prace właśnie się rozpoczęły.

Prace rozpoczęły się od  wymiany słupów oświetleniowych – już można zobaczyć w terenie ekipy monterskie pracujące dla firmy Tauron. Udało się nam tak skoordynować prace, żeby przed robotami drogowymi wymienić oświetlenie na nowoczesne LED-owe, z wymianą słupów. Na Musialika latarnie uliczne są własnością Tauronu – kompletna modernizacja latarń jest możliwa dzięki dobrej współpracy MZDiM z potentatem energetycznym.

Prace drogowe rozpoczną się 21 października od rozbiórki i regulacji krawężników. Przebudowa ul. Musialika na odcinku od ul. Witczaka do ul. Alojzjanów /o długości 650,0 mb/ obejmie wymianę warstw bitumicznych jezdni, wspomnianą regulację istniejących krawężników kamiennych, przebudowę zjazdów z kostki kamiennej, częściową wymianę i przebudowę chodników oraz wprowadzenie elementów bezpieczeństwa ruchu. Ważnym elementem przebudowy jest dla nas budowa trzech dodatkowych, bezpiecznych przejść dla pieszych – jednego przy ul. Witczaka i dwóch w rejonie nowego skate parku i promenady. Tu głównie myślimy o bezpieczeństwie dzieci.

W związku z realizowanymi pracami kierowcy muszą się spodziewać utrudnień drogowych. Organizacja ruchu na czas budowy przewiduje wprowadzenie kilka etapów realizacyjnych, polegających na połówkowym zamykaniu odcinków drogi ale z utrzymaniem przejezdności jezdni  i dojazdów do posesji. Wykonawca oraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu dołożą starań, aby ograniczyć uciążliwości związane z przebudową.

Wartość wszystkich prac wynosi 737 721 zł, z czego aż 50% to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Termin zakończenia robót planowany jest na koniec listopada br.
Musialika 1Musialika 2Musialika 3

 
Musialika 4Musialika 5Musialika 6 

 
Musialika 8Musialika 7Musialika 9
  

Zdjęcia: Grzegorz Goik


Zobacz mapę utrudnień drogowych