Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Drogowcy ruszają z pracami na ul. Małachowskiego

Mal5Wymiana warstwy bitumicznej jezdni, przebudowa zjazdów, częściowa wymiana i przebudowa chodników oraz krawężników betonowych, a także nowe elementy bezpieczeństwa ruchu. W poniedziałek,
28 października ruszają prace drogowe na ul. Małachowskiego w Bytomiu-Szombierkach.

Przebudowa ulicy Małachowskiego na odcinku od ul. Bałtyckiej do ul. Kosynierów /długość ok. 650 mb/ będzie realizowana w kilku etapach, jednak mimo prowadzonych prac utrzymany zostanie dojazd do posesji. Warto podkreślić, że w pierwszym etapie robót – od 28 października od 10.30 - zamknięty zostanie dla ruchu odcinek od skrzyżowania z ul. Puszkina do skrzyżowania z ul. Kosynierów i wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. O wprowadzeniu kolejnych etapów będziemy informować na bieżąco, a utrudnienia w ruchu związane z prowadzonymi robotami planowane są do końca roku.

Wykonawca oraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu dołożą starań, żeby ograniczyć uciążliwości związane z przebudową.

Warto dodać, że inwestycja ta warta prawie 415 tys. zł zostanie w całości sfinansowana z budżetu miasta dzięki uzyskanym oszczędnościom na przetargach związanych z przebudową między innymi ulic: Musialika, Wojciechowskiego, Reptowskiej i Mochnackiego, a także dzięki skutecznemu pozyskaniu przez gminę dofinansowań z Funduszu Dróg Samorządowych i Metropolitalnego Funduszu Solidarności.

W Bytomiu trwają już prace związane z przebudową ulic: Musialika /Śródmieście/ na odcinku od ul. Witczaka do ul. Alojzjanów, Reptowskiej /Miechowice/ na odcinku drogi od ul. Wolnego do ul. Bławatkowej oraz ulicy Mochnackiego /Szombierki/ na odcinku od ul. Wyzwolenia do ul. Karpackiej.

Zobacz mapę utrudnień drogowych

GALERIA ZDJĘĆ:

Mal3Mal4Mal6
Mal1

Mal2

 Mal7
Źródło: UM Bytom

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Przebudowa ul. Musialika i Reptowskiej - Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek