Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Zbudowaliśmy długo wyczekiwane przejście dla pieszych na ulicy Długiej

przejście -Długą

Nowe przejście dla pieszych zbudowaliśmy na Długiej, w rejonie wlotu ul. Modrzewiowej. Wprowadziliśmy oznakowanie pionowe i poziome dzięki czemu piesi będą mogli bezpiecznie przekraczać jednię. Dodatkowo do nowego przejścia wybudowaliśmy chodnik stanowiący kontynuację istniejącego ciągu pieszego od strony osiedla mieszkaniowego. Umożliwia on komfortowe i bezpieczne dojście do nowego przejścia. Na bezpieczne miejsce do przekraczania Długiej, mieszkańcy Os. Na Wzgórzu czekali od wielu lat.

Jak we wszystkich realizacjach, taki i na nowym przejściu na Długiej wprowadziliśmy rozwiązania przyjazne dla pieszych – obniżone krawężniki, kostka integracyjna, która przez umieszczone na niej wypustki, informuje osoby niedowidzące i niewidome o miejscu, gdzie mogą bezpiecznie przekroczyć jezdnię.

Równolegle, w tym rejonie przeprowadziliśmy remont nawierzchni ulicy Długiej, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami Długiej ze Strzelców Bytomskich i z Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nowe przejście dla pieszych, odnowiona nawierzchnia na długim odcinku, odnowione oznakowanie poziome poprawią bezpieczeństwo i komfort pieszych oraz użytkowników samochodów.