Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Wymieniamy dodatkowe 183 oprawy w latarniach ulicznych dzięki oszczędnościom na energii

IMG 1887Modernizacja oświetlenia ulicznego Bytomia już przynosi efekty! Uzyskaliśmy oszczędności przez zastąpienie ponad 2 tys. starych lamp sodowych, na nowoczesne oświetlenie LEDowe. Dzięki temu zmniejszyliśmy ilość pobieranej energii elektrycznej na oświetlenie miasta. Dodatkową, dobrą robotę wykonali nasi oświetleniowcy, zmieniając taryfę za energię na korzystniejszą dla miasta.

Uzyskane oszczędności pozwalają nam na wymianę dodatkowych 183 opraw, które zostaną zamontowane na obwodnicy Bytomia - na ciągu głównym i serwisowym Al. J.N Jeziorańskiego. Koszt modernizacji oświetlenia tego odcinka to 247 851 złotych.

IMG 1888Przeznaczamy pieniądze na modernizację kolejnych latarń ulicznych, ponieważ będzie to generowało kolejne oszczędności, które miasto będzie mogło przeznaczyć na inwestycje lub remonty. Dodatkowe korzyści wymiany opraw, to zmniejszenie emisji CO2, poprawa komfortu i bezpieczeństwa użytkowników obwodnicy.

Część środków uzyskanych z oszczędności na energii elektrycznej zostanie przeznaczona na remont nowego biura Strefy Płatnego Parkowania, które na początku 2020 roku zacznie działać na ulicy Krakowskiej 20. Wejście bezpośrednio od ulicy zwiększy komfort korzystania z biura i jego dostępność, szczególnie dla osób o ograniczonej ruchowości i dla osób niepełnosprawnych.

Zakres wymiany dodatkowych opraw:

Mapa Obw pln