Welcome to MZDiM Bytom   Kliknij w głośniczek aby odsłuchać tekst Welcome to MZDiM Bytom
Welcome REALNAME   Kliknij w głośniczek aby odsłuchać tekst Welcome REALNAME

Od 13 sierpnia rozpocznie się kolejny etap prac związanych z przebudową torowiska i ulic: Piekarskiej, Sądowej oraz skrzyżowania ul. Sądowej z Powstańców Warszawskich.

W związku z tym, odcinek od ul. Sądowej 5 w kierunku ul. Powstańców Warszawskich będzie całkowicie nieprzejezdny. Dla mieszkańców ulicy Sądowej, posiadaczy abonamentów strefy płatnego parkowania oraz garaży, przygotowaliśmy miejsca parkingowe na sąsiednich ulicach i parkingach.

 - Zarządcy lub właściciele budynków przy ul. Sądowej mogą wystąpić do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów o udostępnienie miejsc parkingowych dla mieszkańców, przedsiębiorców oraz pracowników, którzy utracą możliwość parkowania pojazdów na terenie swoich posesji – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. – Również posiadacze abonamentów w Strefie Płatnego Parkowania w związku z zamknięciem części ul. Sądowej będą mogli składać wnioski o zmianę miejsc do parkowania w ramach posiadanych abonamentów – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Jak złożyć wniosek o zmianę miejsca do parkowania?

Mieszkańcy, którzy posiadają abonamenty do parkowania na ul. Sądowej w ramach Strefy Płatnego Parkowania mogą wnioskować do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów o zmianę miejsca parkowania w ramach posiadanego abonamentu. Taki wniosek posiadacze abonamentów powinni złożyć pisemnie w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przy ul. Smolenia 35 w pokoju 218 lub wysłać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Mieszkańcy, którym przebudowa ul. Sądowej uniemożliwi dojazd do ich garaży i podwórek, będą mogli starać się o miejsce parkingowe na sąsiednich parkingach. W tym celu, zarządców i właścicieli nieruchomości prosimy o złożenie wniosku w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów. Do wniosku powinno być dołączone oświadczenie zawierające listę mieszkańców wraz z adresem nieruchomości oraz numerami rejestracyjnymi pojazdów, które do tej pory były parkowane w obrębie podwórek przylegających do posesji przy ul. Sądowej. Oprócz tego, do wniosku należy dołączyć kopie dokumentów poświadczających prawo do dysponowania nieruchomością. Abonamenty wydawane będą w terminie do 3 dni roboczych od dnia złożenia kompletnego wniosku.

W sprawie szczegółów prosimy o kontakt:

  • mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
  • telefoniczny pod numerem telefonu: (32) 39 69 753
  • osobisty z Działem Strefy Płatnego Parkowania Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przy ul. Smolenia 35, pok. 218.
Kliknij w głośniczek aby odsłuchać tekst Powered By GSpeech