Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Trwają prace na ul. Chorzowskiej, gdzie powstaje nowa rampa i przebudowywany jest chodnik

Nowa rampa na ulicy Chorzowskiej

W Bytomiu - Rozbarku trwa przebudowa chodnika oraz budowa nowej rampy, która dostosowana będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ramach realizowanej od lutego inwestycji przy nowo powstałym Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom wykonawca m.in. częściowo przełożył już znajdujące się tam sieci, wykonał drenaż oraz podbudowę chodnika.

 - Prace związane z przebudową rampy oraz chodnika przy ul. Chorzowskiej realizowane są zgodnie z harmonogramem. W najbliższym czasie wykonawca planuje rozpocząć roboty związane z wykorytowaniem terenu pod pochylnię oraz zabudową muru oporowego - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. - Przebudowa ciągu komunikacyjnego wzdłuż ul. Chorzowskiej z pewnością poprawi komfort poruszania się mieszkańców Rozbarku, którzy właśnie tę drogę przemierzają do pracy, szkoły czy sklepów zlokalizowanych w Śródmieściu - podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Inwestycja drogowa z myślą o osobach z niepełnosprawnościami

W ramach inwestycji wykonawca, firma CASTORI Sp. z o.o. z Bytomia rozebrała już istniejącą nawierzchnię chodnika z płyt drogowych, krawężników i obrzeży oraz wykona nową z kostki betonowej, przebuduje pochylnię, która wraz z poręczą będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także powstaną schody terenowe z nawierzchnią z kostki betonowej szarej lub grafitowej.

Wykonana zostanie również kanalizacja deszczowa, a mur oporowy między ulicą Chorzowską a chodnikiem wzdłuż ul. Chorzowskiej od strony Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych zostanie naprawiony, a powstałe w nim ubytki uzupełnione.

Nowa rampa na ulicy Chorzowskiej Nowa rampa na ulicy Chorzowskiej Nowa rampa na ulicy Chorzowskiej

Kolejna inwestycja dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym

Wartość całej inwestycji wynosi 504 tys. zł, a jej realizacja możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Warto dodać, że zgodnie z podpisaną umową wykonawca będzie miał czas do końca czerwca 2022 roku na wykonanie wszystkich robót.

Przypomnijmy, że ciąg komunikacyjny wzdłuż ul. Chorzowskiej łączy Rozbark ze Śródmieściem, umożliwiając tym samym dojście nie tylko do Teatru Rozbark, ale także Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom, które zostało otwarte w 2021 roku.