Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Abonamenty Mieszkańca - wnioski elektroniczne

ParkomatyW związku z zagrożeniem epidemicznym staramy się do minimum ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Od dziś abonament mieszkańca uprawniający do bezpłatnego parkowania w płatnej strefie w Bytomiu można załatwić drogą elektroniczną.


Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów i pracowników, od 16 marca wprowadzone zostały zmienione procedury związane z obsługą mieszkańców. Urząd Miejski w Bytomiu, podległe mu jednostki organizacyjne oraz spółki miejskie zostały zamknięte. Klienci mogą skorzystać z usług tylko w nadzwyczajnych sytuacjach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym. Dlatego wdrażamy tymczasowe zasady wydawania abonamentów mieszkańca, dzięki którym uzyskanie abonamentu typu M będzie możliwe bez wychodzenia z domu.


Abonament typu "M" uprawnia mieszkańców zameldowanych na obszarze objętym strefą płatnego parkowania w Bytomiu do postoju na dwóch sąsiadujących ulicach określonych w abonamencie, wydawany jest osobom fizycznym, które są właścicielami, współwłaścicielami lub użytkownikami na podstawie umowy cywilno-prawnej lub umowy użyczenia zawartej w formie aktu notarialnego - pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 t. Osoba fizyczna może otrzymać abonament typu "M" tylko na jeden pojazd samochodowy. Abonament ten wydaje się na okres jednego roku, jednak nie dłużej niż na czas zameldowania na obszarze SPP.


Procedura uzyskania Abonamentu „M” dla Mieszkańców:

W celu uzyskania abonamentu „M” należy wysłać wniosek zamieszczony na stronie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów , na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , lub pocztą tradycyjną.
Do wniosku należy dołączyć:
1. Potwierdzenie dokonania opłaty 50 zł przelewem na rachunek MZDiM: GETIN Bank S.A. o/Bytom Nr 50 1560 1049 0000 9030 0026 9702.
2. Skan obydwu stron dowodu rejestracyjnego pojazdu (wystawionego na aktualnego właściciela), na który ma być wystawiony abonament
3. W przypadku jeśli wnioskodawca nie jest wpisany do dowodu rejestracyjnego - skan umowy leasingowej, najmu, zawartej pomiędzy właścicielem a wnioskodawcą,

Po weryfikacji powyższej dokumentacji pracownik działu Strefy Płatnego Parkowania skontaktuje się z Wnioskodawcą w celu poinformowania o wydaniu abonamentu i możliwości jego odbioru w Biurze SPP na ul. Krakowskiej 20.