Kierowców korzystających z DK 88 - al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego czekają od poniedziałku 19 września utrudnienia drogowe. Tuż przy granicy Bytomia z Zabrzem w rejonie zjazdu do Centrum Handlowego Atrium Plejada zostanie wprowadzona tymczasowa organizacji ruchu związana z rozpoczynającą się rozbiórką nieczynnego wiaduktu kolejowego. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian i zabezpieczeń w organizacji ruchu.

DK 88 to jedna z najważniejszych dróg w naszym mieście, z której korzystają mieszkańcy Bytomia dojeżdżający do Zabrza i Gliwic. W rejonie zjazdu do Centrum Handlowego Atrium Plejada znajduje się nieczynny już wiadukt kolejowy, który będzie rozebrany. W związku z tym od poniedziałku, 19 września rozpoczną się prace rozbiórkowe, co będzie się wiązało z utrudnieniami drogowymi.

Będą zwężenia drogi oraz konieczność wprowadzenia ruchu wahadłowego

Wykonawca rozbiórki wiaduktu na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA wprowadzi tymczasową organizację ruchu drogowego polegającą na zwężeniu ulicy do jednego pasa ruchu w obydwu kierunkach. W miarę trwania prac rozbiórkowych konieczne będzie przekierowanie ruchu kołowego z jednej części jezdni na drugą przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego, jak również zamknięcie trzech pasów ruchu i wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego ręcznie przez uprawnionych do tego pracowników.

  • D4N_9702_kopia
  • D4N_9706_kopia
  • D4N_9709_kopia
  • D4N_9712_kopia
  • D4N_9714_kopia
  • D4N_9717_kopia

W związku z powyższym kierowcy mogą się spodziewać czasowych zatorów w ruchu drogowym. Warto podkreślić, że prace powodujące największe uciążliwości w ruchu drogowym będą prowadzone w dni wolne od pracy oraz w porze nocnej.

Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonych ograniczeń prędkości oraz organizacji ruchu. Wykonawca rozbiórki planuje zakończyć wszystkie prace do poniedziałku 26 września, jednak prace rozbiórkowe są uzależnione od panujących warunków atmosferycznych.