W sobotę, 17 września odbędzie się jedna z największych imprez biegowych w południowej Polsce - PKO Bytomski Półmaraton. W rywalizacji wezmą udział zarówno mistrzowie biegania, jak również amatorzy, a trasa będzie wiodła ulicami Miechowic. Półmaraton potrwa od godz. 11:00 do 14:00. W tym czasie wystąpią jednak utrudnienia drogowe, a część ulic w Miechowicach zostanie wyłączona z ruchu.

W związku z organizacją Bytomskiego Półmaratonu w godzinach od 10:45 do 14:00 wyłączone z użytkowania zostaną następujące ulice: Elektrownia, Racjonalizatorów, Francuska, Nickla, Felińskiego (częściowo), Relaksowa, Stolarzowicka (częściowo), Nowa, Opolska, Andersa, Zamkowa oraz Hutnicza.

Uwaga mieszkańcy! Do wielu posesji i bloków mieszkalnych w godzinach organizacji Bytomskiego Półmaratonu nie będzie możliwości dojazdu samochodem.

Przekraczanie trasy biegu będzie możliwe jedynie w dwóch miejscach:

  • na skrzyżowaniu ulic Francuskiej i Frenzla (trasa Miechowice - Rokitnica)
  • na skrzyżowaniu ulic Frenzla z ul. Hutniczą i Andersa (powyżej sklepu „Biedronka”)

Warto dodać, że w trakcie organizacji biegu na 5 km od 11:00 do 12:00 wyłączona z ruchu zostanie także ulica Dzierżonia.

Mapka - utrudnienia drogowe w dniu 17 września spowodowane organizacją 13. PKO Bytomskiego Półmaratonu

Wciąż można zapisać się na Półmaraton, w dniach 15-16 września w Biurze Zawodów (pasaż Centrum Handlowego Artium Plejada) w godzinach od 10 do 20.

W związku z 13. PKO Bytomskim Półmaratonem w Bytomiu występować będą utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji. W godz. 10:45 - 15:00 linie autobusowe będą kursowały na zmienionych trasach. Zmianie ulegną trasy przejazdu linii 15, 20, 57, 92, 132, 169, 183, 623.

Więcej informacji: Komunikacja

Pomoc dla Żytomierza

Warto dodać, że trakcie wydarzenia wolontariusze z Fundacji Kobiety Ukrainy Śląsk będą zbierać datki na odbudowę szkoły w ukraińskim Żytomierzu, mieście partnerskim Bytomia. Liceum Miejskie nr 25 w Żytomierzu zostało zbombardowane przez Rosjan. Pieniądze będzie można również wrzucić do oznakowanej skrzynki, która będzie znajdowała się w Biurze Zawodów.

Wizytówka - Fundacja Kobiety Ukrainy Śląsk

Współorganizatorem Półmaratonu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji.