W związku z pogorszeniem pogody i spodziewanymi opadami śniegu Miejski Zarząd Dróg i Mostów jest przygotowany do rozpoczęcia odśnieżania chodników i jezdni w ramach Akcji Zima.

W tym roku na bytomskie drogi w ramach Akcji Zima wyjadą pługopiaskarki (9 pojazdów) i pługosolarki (24 pojazdy) do zimowego utrzymania chodników i jezdni obsługiwane przez dwóch wykonawców: Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek oraz Zakład Usług Drogowych i Komunalnych Dromar. Wykonawcy, którzy będą w naszym mieście walczyć ze skutkami zimy, zaopatrzeni są w niezbędne środki chemiczne i uszorstniające.

Wsparciem w odśnieżaniu na terenie bytomskich skwerów i terenów reprezentacyjnych będą służyć pracownicy Zaplecza Technicznego MZDiM, którzy, aby przeciwdziałać skutkom zimy, zabezpieczyli niezbędny sprzęt oraz 200 ton piasku i 20 ton soli.

  • DSC_9949

Pracownicy MZDiM będą całodobowo kontrolować stan ulic i chodników. W okresie zimowym służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg będą nadzorować prace w pasie drogowym, a także w rejonach poza pasem. Ponadto pracownicy będą odpowiedzialni za monitorowanie prognoz pogody, tak aby w przypadku opadów śniegu sprawnie prowadzić akcje odśnieżania.

 

Jak zgłosić problemy z odśnieżaniem?

Problemy związane z zimowym utrzymaniem miasta, można zgłaszać całodobowo pod numerem telefonu: 47 851 02 15, lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.. Dyżurni Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego będą odbierać wszystkie sygnały dotyczące zimowego utrzymania ulic i chodników, które należą do gminy.

W ubiegłym roku gmina Bytom wydatkowała 2,8 mln zł na przeprowadzenie Akcji Zima.