W środę, 30 listopada w kwartale pomiędzy ulicami Witczaka i Kossaka, będą trwały prace pielęgnacyjne w koronach rosnących tam topoli. Ponieważ ekipy zieleniarskie będą pracować od 7.00 do 15.00, w tych godzinach nie należy parkować tam pojazdów.

 

Prace, które na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów wykona wyspecjalizowana firma, będą polegać m.in. na usunięciu martwych i połamanych pędów, gałęzi i konarów, które mogłyby zagrażać pieszym i kierowcom.

 

Prace pielęgnacyjne w koronach drzew

 

Kolejne prace pielęgnacyjne i wycinkowe zaplanowano przy ul. Adamka w Łagiewnikach, ul. Dworskiej, pl. Akademickim, ul. Fałata, ul. Styczyńskiego i ul. Strzelców Bytomskich. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

 

Ruszają nowe nasadzenia drzew

Dęby, klony, jesiony, głogi , graby, a także wiśnie w odmianach do nasadzeń miejskich - to tylko niektóre z gatunków drzew, które do końca grudnia będą nasadzane na terenie całego miasta.

Łącznie 156 drzew gatunków liściastych posadzonych zostanie w Miechowicach, Stolarzowicach, Stroszku, Rozbarku, Śródmieściu, Łagiewnikach i Szombierkach. Prace prowadzi wykonawca na zlecenie MZDiM.