Meteorolodzy prognozują zmianę pogody. Miasto uruchamia Akcję Zima

Meteorolodzy prognozują na zbliżający się weekend zmianę warunków pogodowych. Mogą wystąpić marznące opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz miejscami intensywne opady śniegu. W związku z prognozowaną zmianą pogody, w piątek 9 grudnia Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu od godziny 16:00 uruchomi zimowe zabezpieczenie dróg na obszarze całego miasta w pasie drogowym oraz poza pasem drogowym na placach i drogach wewnętrznych bytomskich osiedli.

 

 

Prognoza pogody przewiduje, że opady deszczu ze śniegiem i śniegu oraz spadek temperatury poniżej zera mogą się utrzymywać przez najbliższych kilka dni. Uruchomienie dobowego zabezpieczenia zimowego obejmuje drogi, place, parkingi, drogi osiedlowe, chodniki oraz przystanki na terenach należących do gminy i objętych stałym utrzymanie czystości i zabezpieczenia zimowego.

W trakcie Akcji Zima, Dział Oczyszczania Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów pozostaje w stałym kontakcie z Wykonawcami w ramach Akcji Zima. Przez całą dobę inspektorzy kontrolują miasto i na bieżąco zgłaszają wszelkie uchybienia i zagrożenia.

 

Miasto zabezpieczone na Akcję Zima

W ramach Akcji Zima dwaj wykonawcy - Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek oraz Zakład Usług Drogowych i Komunalnych Dromar - realizujący usługę zabezpieczenia zimowego dysponują pługopiaskarkami (9 pojazdów) i pługosolarkami (24 pojazdy) do zimowego utrzymania chodników i jezdni. Wykonawcy, którzy będą w naszym mieście walczyć ze skutkami zimy, zaopatrzeni są także w niezbędne środki chemiczne i uszorstniające. Wsparciem w odśnieżaniu na terenie bytomskich skwerów i terenów reprezentacyjnych będą służyć pracownicy Zaplecza Technicznego MZDiM, którzy, aby przeciwdziałać skutkom zimy, zabezpieczyli niezbędny sprzęt oraz 200 ton piasku i 20 ton soli.

 

Jak zgłosić problemy z odśnieżaniem?

Problemy związane z zimowym utrzymaniem miasta, można zgłaszać całodobowo pod numerem telefonu: 47 851 02 15, lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Dyżurni Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego będą odbierać wszystkie sygnały dotyczące zimowego utrzymania ulic i chodników, które należą do gminy.