Od 4 stycznia pasażerów linii autobusowych nr: 24, 52, 99, 104, 114, 192, 700, 708 oraz M102 czekają zmiany w związku z trwającą rewitalizacją ulicy Mickiewicza w Śródmieściu. Planowane w pasie drogowym prace na ul. Mickiewicza spowodują ograniczenie przepustowości tej ulicy,

dlatego też od 4 stycznia autobusy komunikacji miejskiej nie będą kursowały ulicą Mickiewicza, jak również wyłączony z obsługi zostanie przystanek Bytom Gallusa, a w zamian część autobusów będzie obsługiwała przystanek Bytom Wesoła zlokalizowany w rejonie skrzyżowania ul. Witczaka i Sandomierskiej.

 

Zmiany w komunikacji 9 linii autobusowych

W związku z wyłączeniem ulicy Mickiewicza dla komunikacji autobusowej, od 4 stycznia dla autobusów linii nr: 24, 52, 99, 104, 114, 700 oraz M102 zostaną czasowo zmienione przebiegi tras w obydwu kierunkach. W kierunku Piekar Śląskich trasa wszystkich ww. linii będzie przebiegała od ulicy Chrobrego następującymi ulicami: Prusa i Witczaka, tj. z pominięciem ul. Mickiewicza, co oznacza, że linie te nie będą obsługiwały przystanku Bytom Gallusa, a w zamian będą się zatrzymywać na tymczasowym przystanku Bytom Wesoła w rejonie skrzyżowania ul. Witczaka z ul. Sandomierską.

Warto dodać, że w kierunku centrum Bytomia autobusy linii nr: 24, 99 i 104 będą kursowały jak dotychczas, natomiast linie autobusowe nr: 52 i 700 będą kursowały od ulicy Prusa przez pl. Akademicki, ul. Żeromskiego, Korfantego do ul. Piłsudskiego, bez obsługi przystanków przy ul. Chrobrego, jednak z obsługą przystanków: Bytom Plac Akademicki (nż) oraz Bytom Plac Jana III Sobieskiego. Warto podkreślić, że jednocześnie w tym kierunku ulegnie zmiana trasy linii nr 114, która będzie przebiegała od ul. Mickiewicza, ulicami: Prusa, Chrobrego, Żeromskiego, Korfantego do ul. Piłsudskiego. Wyłączony zostanie z obsługi przystanek Bytom Plac Akademicki, jednak z obsługą przystanku Bytom Szpital Nr 1 przy ul. Chrobrego.
Zmiany w komunikacji autobusowej będą dotyczyć również linii nr 192 i 708, które kursując ul. Witczaka będą dodatkowo obsługiwały tylko w kierunku Piekar Śląskich i Radzionkowa tymczasowy przystanek Bytom Wesoła.

Więcej na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego