Skradzione kable zasilające oświetlenie uliczne są przyczyną nieczynnego oświetlenia drogowego w Bobrku przy ul. Konstytucji w rejonie zakładu „Petralana”. W okolicy wiaduktu nie działa 7 lamp oświetlenia ulicznego oraz 2 latarnie doświetlające przejście dla pieszych. Trwa ich naprawa, a na miejscu pracuje brygada elektryczna, które realizuje prace mające na celu ponowne zasilenie latarni i przywrócenie oświetlenia.

Warto dodać, że w trakcie prac związanych z przywróceniem zasilania konieczne jest nie tylko uzupełnienie jednej z latarni ulicznych, ale również wymiana dwóch słupów oświetlenia ulicznego, co jest niezbędne do zasilenia tego odcinka linią napowietrzą, aby ograniczyć ryzyko ponownych dewastacji i kradzieży.

Prace związane z przywróceniem zasilania i uruchomienia oświetlenia ulicznego na ww. odcinku ul. Konstytucji w Bobrku mogą potrwać do soboty 21 stycznia.

Warto podkreślić, że w ostatnim czasie w Bytomiu dochodzi do aktów wandalizmu i dewastacji oświetlenia ulicznego. Złodzieje kradną kable i wnęki słupowe. Wykorzystują do tego profesjonalny sprzęt - wyłamują drzwiczki do bezpieczników i kradną kable zasilające. Złodziei nie odstrasza nawet fakt, że latarnie są pod napięciem.

Jeśli mieszkańcy zauważą, otwarte drzwiczki wnęki słupowej z widocznym zbrojeniem, powinni niezwłocznie powiadomić pogotowie energetyczne pod numerem tel. 991. W przypadku dostrzeżenia złodziei, kradnących kable, prosimy o powiadomienie policji pod numerem tel. 112.