Meteorolodzy prognozują dzisiaj 20 stycznia oraz z piątku na sobotę /z 20 na 21 stycznia/ zmianę warunków pogodowych. Mogą wystąpić marznące opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu oraz spadek temperatury poniżej 0C. W związku z prognozowaną zmianą pogody, Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu od godziny 9:00 uruchomił dzisiaj 20 stycznia dobowe zimowe zabezpieczenie dróg na obszarze całego miasta w pasie drogowym oraz poza pasem drogowym na placach i drogach wewnętrznych bytomskich osiedli.

Mimo że prognozowana zmiana pogody może wystąpić w godzinach popołudniowych, wcześniejsze uruchomienie Akcji Zima pozwoli wykonawcom odpowiedzialnym za utrzymanie dróg, chodników, przystanków czy dróg osiedlowych na zabezpieczenie najbardziej wrażliwych miejsc jeszcze przed rozpoczęciem opadów.

W trakcie Akcji Zima, Dział Oczyszczania Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów pozostaje w stałym kontakcie z Wykonawcami w ramach Akcji Zima. Przez całą dobę inspektorzy kontrolują miasto i na bieżąco zgłaszają wszelkie uchybienia i zagrożenia.

 

Miasto zabezpieczone na Akcję Zima

W ramach Akcji Zima dwaj wykonawcy - Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek oraz Zakład Usług Drogowych i Komunalnych Dromar - realizujący usługę zabezpieczenia zimowego dysponują pługopiaskarkami (9 pojazdów) i pługosolarkami (24 pojazdy) do zimowego utrzymania chodników i jezdni. Wykonawcy, którzy będą w naszym mieście walczyć ze skutkami zimy, zaopatrzeni są także w niezbędne środki chemiczne i uszorstniające. Wsparciem w odśnieżaniu na terenie bytomskich skwerów i terenów reprezentacyjnych będą służyć pracownicy Zaplecza Technicznego MZDiM, którzy, aby przeciwdziałać skutkom zimy, zabezpieczyli niezbędny sprzęt.

 

Jak zgłosić problemy z odśnieżaniem?

Problemy związane z zimowym utrzymaniem miasta, można zgłaszać całodobowo pod numerem telefonu: 47 851 02 15 lub 32 78 68 450, a także mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Dyżurni Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego będą odbierać wszystkie sygnały dotyczące zimowego utrzymania ulic i chodników, które należą do gminy.