Trwa przebudowa linii kolejowej na trasie Chorzów Batory - Bytom - Radzionków - Nakło Śląskie. Od poniedziałku 30 stycznia wykonawca realizujący prace na zlecenie PKP PLK rozpocznie przebudowę dwóch kolejnych wiaduktów kolejowych nad ul. Dąbrowa Miejska oraz Strzelców Bytomskich w Stroszku. Przebudowa będzie wiązała się z utrudnieniami w ruchu.

Mapa zmian w organizacji ruchu w rejonie wiaduktu kolejowego nad ul. Strzelców Bytomskich

W związku z planowaną od 30 stycznia przebudową wiaduktów kolejowych nad ul. Dąbrowa Miejska i ul. Strzelców Bytomskich wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Przed wiaduktem kolejowym nad ul. Strzelców Bytomskich zawężony zostanie prawy pas ruchu w kierunku Tarnowskich Gór, a kierowcy będą mogli się poruszać się jedynie lewym pasem ruchu. Piesi będą mogli poruszać się wydzielonym na jezdni korytarzem ruchu dla pieszych.

Mapa zmian w organizacji ruchu w rejonie wiaduktu kolejowego nad ul. Dąbrowa Miejska

Z kolei w rejonie wiaduktu kolejowego nad ul. Dąbrowa Miejska zmiana organizacji ruchu będzie polegać na wprowadzeniu zawężenia jezdni w kierunku od Stolarzowic. To oznacza, że ruch pojazdów będzie odbywał się północną stroną jezdni.

Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu.

  • D4N_9045_kopia
  • D4N_9050_kopia
  • D4N_9053_kopia
  • D4N_9057_kopia
  • D4N_9060_kopia