Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Piekarskiej

Wykonawca modernizacji torowiska tramwajowego i układu drogowego w ul. Piekarskiej - firma Eurovia Polska SA, w związku z kolejnym etapem robót wprowadzi w poniedziałek 6 lutego zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Piekarskiej z ul. Powstańców Śląskich.

 

Jakie czekają zmiany kierowców i pieszych od 6 lutego?

W związku z prowadzonymi pracami przy modernizacji torowiska tramwajowego, od 6 lutego zawężona zostanie jezdnia po południowej stronie skrzyżowania ul. Piekarskiej i Powstańców Śląskich (od strony centrum miasta). Po trzech dniach, kiedy zostaną zrealizowane zaplanowane roboty, prace budowlane zostaną przeniesione na drugą stronę skrzyżowania. Wówczas zawężony zostanie pas ruchu po północnej stronie skrzyżowania tj. od strony Zakładu Pogrzebowego „Firma Walicki”. W rejonie skrzyżowania ul. Piekarskiej i Powstańców Śląskich ruch będzie sterowany ręcznie przez pracowników firmy Eurovia. Wprowadzone zostanie także ograniczenie prędkości do 30 km/h.

 

Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu, jakie zostaną wprowadzone 6 lutego na skrzyżowaniu ul. Piekarskiej i Powstańców Śląskich.