Zgodnie z zapowiedzią władz miasta, działający od trzech dekad targ w Miechowicach nie zniknie z mapy Bytomia. Została już podpisana umowa z nowym dzierżawcą obiektu przy ul. Stolarzowickiej.

Po niespodziewanym wypowiedzeniu umowy przez dotychczasowego dzierżawcę miechowickiego targowiska, losy uczęszczanego przez mieszkańców Miechowic punktu handlowego stanęły pod znakiem zapytania.

W pomoc handlującym tam przedsiębiorcom zaangażował się wiceprezydent Michał Bieda, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Michał Staniszewski, radny Michał Napierała oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Przemysław Wrona.

Chęć dzierżawy targowiska zadeklarowała jedna z firm prowadzących w tym miejscu punkt handlowy, co spotkało się z aprobatą większości miechowickich handlowców.

 

Nowy dzierżawca z doświadczeniem

Z myślą o mieszkańcach Miechowic i handlujących przy ul. Stolarzowickiej przedsiębiorcach, gmina Bytom zawarła już umowę z nowym dzierżawcą, który będzie pełnić funkcję zarządcy targowiska. Umowa dzierżawy z nowym najemcą została zawarta na 3 lata.

- Nowy zarządca ma 20-letnie doświadczenie w handlu na tamtejszym targowisku oraz dobrze zna lokalny rynek, co z pewnością pomoże dobrze zarządzać obiektem i wykorzystać jego potencjał - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Jak zapowiada nowy dzierżawca targowiska, w najbliższych planach ma pozyskanie nowych handlarzy i otwarcie nowych punktów sprzedaży.