Trwają prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego w Zamłyniu. Od wtorku, 28 lutego, ze względu na rozszerzenie zakresu robót związanych z przebudową wiaduktu, wyłączony zostanie prawy pas ruchu na pl. Wolskiego umożliwiający skręt w prawo w kierunku Szombierek. To oznacza, że kierowcy jadący w stronę Szombierek będą musieli korzystać ze środkowego pasa ruchu, który umożliwi zarówno jazdę w kierunku ul. Miarki, jak również Szombierek. Zmiany czekają również kierowców korzystających na co dzień z ul. Sikorskiego łączącej Stroszek z Rojcą, dzielnicą Radzionkowa.

 Przy granicy Bytomia i Radzionkowa od 27 lutego zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu /zwężenie jezdni/ w związku z pracami na wiadukcie kolejowym linii kolejowej nr 131. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu.

Kolejna zmiana organizacji ruchu na pl. Wolskiego

 

Jakie zmiany czekają kierowców w rejonie pl. Wolskiego?

Zamknięcie prawego pasa ruchu zostanie wprowadzone już na ulicy Kolejowej w rejonie dworca autobusowego. Nadal utrzymane zostanie także zwężenie jezdni pod wiaduktem i wprowadzony zakaz poruszania się skrajnym, prawym pasem ruchu od pl. Wolskiego w kierunku ul. Zabrzańskiej. W stronę Szombierek kierowcy nadal pojadą wewnętrznym pasem ruchu - po torowisku.

 • DJI_0600
 • DJI_0612
 • DJI_0599
 • DJI_0602
 • DJI_0604
 • DJI_0610
 • DJI_0611
 • DJI_0606
 • Mapa_objazdw

 

Objazd do Łagiewnik

Kierowcy jadący z centrum w kierunku Łagiewnik będą musieli omijać wiadukt i skorzystać z objazdów:

 • I trasa: od strony Placu Wolskiego, następującymi ulicami: Miarki - Chorzowską - Starochorzowską - Krzyżową;
 • II trasa: od strony skrzyżowania ulic Jagiellońska - Plac Wolskiego, następującymi ulicami: Jagiellońską - Placem Wolskiego - Powstańców Warszawskich - Moniuszki - Miarki - Chorzowską - Starochorzowską - Krzyżową;
 • III trasa: od strony skrzyżowania ulic Jagiellońska - Moniuszki, następującymi ulicami: Jagiellońską - Moniuszki - Miarki - Chorzowską - Starochorzowską - Krzyżową.

Mapa objazdów dla kierowców poruszających się w stronę Łagiewnik

 

Zmiany na ul. Jagiellońskiej

Przypomnijmy, że od 13 lutego wprowadzone zostały także zmiany organizacji ruchu wprowadzone na ul. Jagiellońskiej. Zamknięty został jeden z pasów ruchu, a auta mogą poruszać się tylko skrajnym prawym pasem w kierunku pl. Wolskiego oraz jednym pasem na wprost (po torowisku) w kierunku Szombierek.

 

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej

Od poniedziałku, 13 lutego Zarząd Transportu Metropolitarnego wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zmieniła się trasa przejazdu linii 201. Kursy linii 201 rozpoczynają się i kończą na przystanku tymczasowym Szombierki Szyb Krystyna. Przystanki: Bytom Dworzec i Bytom Powstańców Warszawskich nie są obsługiwane.

Trasa linii 201 w kierunku przystanku Szombierki Szyb Krystyna przebiega z uwzględnieniem przystanków Łagiewniki Gojny nż - Bytom Zamłynie - Szombierki Szyb Krystyna, natomiast w kierunku Chorzowa z uwzględnieniem przystanków: Szombierki Szyb Krystyna - Bytom Zamłynie (stanowisko zlokalizowane na ul. Zabrzańskiej, naprzeciwko istniejącego stanowiska autobusowego) - Bytom Łagiewnicka.

Zmieniła się też trasa linii 92. Linia nie obsługuje przystanków: Bytom Łagiewnicka, Łagiewniki Gojny nż oraz Łagiewniki Szyby Rycerskie.

Zmiany w rozkładach jazdy dostępne są na stronie ZTM - Komunikaty Komunikacja tramwajowa z centrum w kierunku Łagiewnik i Szombierek kursuje bez zmian.

 

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Sikorskiego

Od 27 lutego zmiany zostaną wprowadzone również na ul. Sikorskiego przy granicy Bytomia i Radzionkowa. Pod wiaduktem linii kolejowej nr 131 ze względu na prace związane z jego modernizacją zostanie wprowadzone zwężenie jezdni. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności.

Od 27 lutego zmiany w organizacji ruchu na ul. Sikorskiego w związku z przebudową wiaduktu kolejowego