W środę 10 maja w rejonie skrzyżowań ulic Wrocławskiej i Kolejowej oraz Strzelców Bytomskich i Wrocławskiej zmieniona zostanie organizacja ruchu w związku z kolejnym etapem remontu wiaduktu tramwajowego. Prace na wiadukcie realizowane są w ramach przebudowy linii tramwajowej z centrum Bytomia do zajezdni w Stroszku. Wykonawca inwestycji tym razem będzie prowadził prace na przyczółku wiaduktu od strony pływalni krytej, w związku z tym wprowadzone zostaną zawężenia pasów na ul. Wrocławskiej i Powstańców Warszawskich.

Mapka - remontu wiaduktu tramwajowego nad ul. Wrocławską

 

Jakie zmiany czekają kierowców w związku z remontem wiaduktu tramwajowego?

Remont wiaduktu w kolejnym etapie będzie się wiązał z koniecznością zmiany organizacji ruchu w rejonie skrzyżowań ulic Wrocławskiej i Kolejowej, oraz Powstańców Warszawskich, Strzelców Bytomskich i Wrocławskiej:

  • na ul. Wrocławskiej prawym pasem jezdni /od strony budynków mieszkalnych/ będzie można poruszać się tylko do skrzyżowania ul. Wrocławskiej z Powstańców Warszawskich i dalej w prawą stronę w kierunku ul. Strzelców Bytomskich;
  • na ul. Powstańców Warszawskich na wysokości Aresztu Śledczego zostanie wyłączony środkowy prawy pas ruchu umożliwiający dotychczas skręt w ul. Wrocławską. Kierowcy jadący od strony ul. Powstańców Warszawskich w kierunku ul. Wrocławskiej będą mogli korzystać ze środkowego lewego pasa ruchu, który umożliwi jazdę w kierunku ul. Wrocławskiej i dalej w stronę Karbia i Miechowic oraz ul. Kolejowej.

 

  • Remont wiaduktu nad ul. Wrocławską w Bytomiu (1)
  • Remont wiaduktu nad ul. Wrocławską w Bytomiu (2)
  • Remont wiaduktu nad ul. Wrocławską w Bytomiu (3)
  • Remont wiaduktu nad ul. Wrocławską w Bytomiu (4)

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.