Na pięciu przystankach autobusowych w Łagiewnikach, Stolarzowicach i Górnikach już wkrótce pojawią się nowe wiaty przystankowe. Dwie z nich staną na przystanku Stolarzowice Plac Jana /po obydwu stronach jezdni/ oraz na przystankach: Kolonia Zgorzelec i „Kolonia Zygmunt w Łagiewnikach, a także na przystanku Górniki Gospoda w Bytomiu - Górnikach.

Z kolei na przystanku Stroszek Osiedle zamontowana zostanie ława przystankowa. Koszt nowych wiat i ławy przystankowej to prawie 54 tys. zł, a środki w całości pochodzą z budżetu miasta.

- O postawienie nowych wiat przystankowych apelowali mieszkańcy oraz radni Rady Miejskiej. Staną one na przystankach, na których obecne wiaty są w złym stanie technicznym i konieczna jest ich wymiana oraz na przystankach, które nigdy nie posiadały dotąd wiaty przystankowej, a coraz częściej korzystają z nich pasażerowie komunikacji miejskiej - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Umowa z wykonawcą - firmą Arret Sp. z o.o z Zabrza została już podpisana, a wszystkie wiaty zgodnie z harmonogramem powinny stanąć do końca września br. Wiaty staną na przystankach obsługiwanych przez linię nr 127 /przystanek Kolonia Zgorzelec i Kolonia Zygmunt/, linie nr: 20, 112, 169, 176 i M14 /przystanek Górniki Gospoda/ oraz linie nr: 20, 83, 135, 169, 176 i 735 /przystanki Stolarzowice Plac Jana/. Z kolei ława przystankowa stanie na przystanku Stroszek Osiedle, gdzie zatrzymują się autobusy linii nr: 73, 158 i 167.

Powstaną kolejne wiaty przystankowe w Łagiewnikach, Stolarzowicach i Górnikach

 

Miasto sukcesywnie modernizuje wiaty przystankowe

Budowa nowych i modernizacja starych wiat przystankowych realizowana jest w naszym mieście od kilku lat. W 2021 roku nowe wiaty stanęły w Rozbarku, Łagiewnikach i Zamłyniu, zaś zmodernizowane przystanki wraz z wiatami wykonano w Śródmieściu oraz Górnikach. Z kolei w 2022 roku rozpoczęła się przebudowa torowiska tramwajowego w ul. Piekarskiej i Sądowej oraz na odcinku Bytom Zajezdnia Stroszek - Bytom Batorego. W ramach tych dwóch inwestycji zmodernizowanych zostanie kilkanaście przystanków tramwajowych w naszym mieście.