Jak informuje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe SA od środy 16 sierpnia po odbiorach otwarte zostanie przejście podziemne tzw. tunel zachodni łączący pl. Michała Wolskiego z ul. Zabrzańską /Zamłynie/.

Otwarcie tunelu może nastąpić do godzin wieczornych, a tymczasowe przejście od strony dworca autobusowego do peronu 5, skąd odjeżdżają pociągi Kolei Śląskich do Gliwic do czasu zakończenia odbiorów będzie czynne. Po zakończeniu odbiorów i otwarciu tunelu dojście do peronu 5 będzie możliwe jak dotychczas od strony ul. Zabrzańskiej, zaś od strony pl. Wolskiego przejściem podziemnym w kierunku Zamłynia. 

16 sierpnia PKP PLK otwiera przejście podziemne pod dworcem kolejowym

 

Przypomnijmy, że zmiany mają związek z trwającą przebudową linii kolejowej nr 131 tzw. Magistrali Węglowej, w ramach której trwa przebudowa peronów kolejowych, hali peronowej, wiaduktów, a także infrastruktury na linii kolejowej nr 131 na odcinku Chorzów Batory - Bytom - Nakło Śląskie.

Prosimy pieszych o zachowanie ostrożności i poruszanie się wyznaczoną trasą podziemnego przejścia dla pieszych oraz stosowanie się do komunikatów wykonawcy inwestycji oraz PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

  • 16 sierpnia PKP PLK otwiera przejście podziemne pod dworcem kolejowym (1) Autor: Tomasz Sanecki
  • 16 sierpnia PKP PLK otwiera przejście podziemne pod dworcem kolejowym (2) Autor: Tomasz Sanecki
  • 16 sierpnia PKP PLK otwiera przejście podziemne pod dworcem kolejowym (3) Autor: Tomasz Sanecki