Inicjatywa Ulicy Mickiewicza, zrzeszająca zaangażowanych w lokalne działania mieszkańców tej części miasta, ma już 10 lat.

Z tej okazji, w sobotę 26 sierpnia przy ul. Mickiewicza odbędzie się Festyn Sąsiedzki, a na czas organizacji imprezy od godz. 10:00 do 19:00 zamknięty zostanie odcinek ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich do ul. Prusa. W związku z zamknięciem części ulicy Mickiewicza przygotowane zostaną objazdy dla kierowców, a komunikacja autobusowa dla linii nr 24, 52, 99, 104, 114 i 700 zostanie zmieniona.

Mapka - Zamknięcie ul.Mickiewicza na odcinku od ul.Prusa do ul.Orląt Lwowskich

Linie autobusowe nr 24, 52, 99, 104, 114 i 700 będą kursowały objazdem w kierunku centrum miasta przez ul. Witczaka z pominięciem przystanku Bytom Kruszcowa i Bytom Mickiewicza. W zamian autobusy będą obsługiwać przystanek Bytom Zajezdnia. Trasa powrotna z centrum miasta pozostanie bez zmian.

Na czas zamknięcia części ul. Mickiewicza dla kierowców zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Objazd do ul. Prusa zostanie poprowadzony ulicami Orląt Lwowskich i Oświęcimską, zaś objazd do ul. Mickiewicza od strony ul. Prusa - ulicami Kossaka i Orląt Lwowskich.

Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu.