Jak informuje firma PORR SA, realizująca na zlecenie PKP PLK SA przebudowę wiaduktu nad ul. Dąbrowa Miejska, wykonany z płyt betonowych tymczasowy przejazd pod wiaduktem będzie zamknięty do 31 sierpnia. Powodem przedłużenia terminu zamknięcia przejazdu pod wiaduktem są opady deszczu, które miały wpływ na związanie zapraw montażowych.

PKP PLK planuje otwarcie przejazdu w najbliższy piątek 1 września. Dotychczasowe objazdy do Centrum i Stolarzowic dla kierowców korzystających z ul. Dąbrowa Miejska zostaną utrzymane do 31 sierpnia.

Uwaga kierowcy! Przejazd pod wiaduktem nad ul. Dąbrowa Miejski zamknięty do 31 sierpnia

Przebudowa wiaduktu nad ul. Dąbrowa Miejska jest realizowana w ramach przebudowy linii kolejowej nr 131 tzw. Magistrali Węglowej na odcinku Chorzów Batory - Bytom - Nakło Śląskie. W związku z trwającymi pracami przy wiadukcie dla kierowców korzystających z ul. Dąbrowa Miejska wprowadzone zostały dwie trasy objazdu do Centrum oraz do Stolarzowic:

  • objazd do Stolarzowic będzie prowadzony ulicami: Celną - al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Frenzla aż do Placu Szpitalnego;
  • objazd do Centrum będzie prowadzony ulicami: Suchogórską - Rokitnicką - Stolarzowicką do Placu Szpitalnego.

Uwaga! W celu zapewnienia dojazdu do Specjalnej Strefy Ekonomicznej zlokalizowanej przy ul. Hakuby tymczasowo zostaną unieważnione znaki dotyczące zakazu wjazdu pojazdów o nacisku osi większym niż 8 ton na ulicy Podleśnej oraz Dąbrowa Miejska.

Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu. O wszelkich zmianach w organizacji ruchu będziemy informować za pośrednictwem strony www.bytom.pl oraz mediów społecznościowych.