W sobotę, 16 września odbędzie się jedna z największych imprez biegowych w południowej Polsce - PKO Bytomski Półmaraton. W rywalizacji wezmą udział zarówno mistrzowie biegania, jak również amatorzy, a trasa będzie wiodła ulicami Miechowic. Półmaraton potrwa od godz. 11:00 do 14:00. W tym czasie wystąpią jednak utrudnienia drogowe i w komunikacji autobusowej, a część ulic w Miechowicach zostanie wyłączona z ruchu.

16 września biegacze wezmą udział w kolejnym Bytomskim Półmaratonie

 

Jakie będą zmiany w organizacji ruchu w Miechowicach?

W związku z organizacją Bytomskiego Półmaratonu już od godziny 9:45 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu pojazdów, zaś w godzinach od 10:45 do 14:00 wyłączone z użytkowania zostaną następujące ulice: Elektrownia, Racjonalizatorów, Francuska, Nickla, Felińskiego (częściowo), Relaksowa, Stolarzowicka (częściowo), Nowa, Opolska, Andersa, Zamkowa oraz Hutnicza.

Uwaga mieszkańcy! Do wielu posesji i bloków mieszkalnych w godzinach organizacji Bytomskiego Półmaratonu nie będzie możliwości dojazdu samochodem.

Przekraczanie trasy biegu będzie możliwe jedynie w dwóch miejscach:

  • na skrzyżowaniu ulic Francuskiej i Frenzla (trasa Miechowice - Rokitnica)
  • na skrzyżowaniu ulic Frenzla z ul. Hutniczą i Andersa (powyżej sklepu „Biedronka”)

Warto dodać, że w trakcie organizacji biegu na 5 km od 11:00 do 12:00 wyłączona z ruchu zostanie także ulica Dzierżonia.

Mapa utrudnień drogowych w Miechowicach podczas Półmaratonu

 

Będą zmiany w komunikacji autobusowej

W związku z 14. PKO Bytomskim Półmaratonem w Bytomiu występować będą utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji. W godz. 10:45 - 15:00 linie autobusowe będą kursowały na zmienionych trasach. Zmianie ulegną trasy przejazdu linii 15, 20, 57, 92, 132, 169, 183, 623, 750 oraz M16Szczegółowe zmiany dotyczące kursowania autobusów w Miechowicach dostępne są na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego