W sobotę 23 września między 6:00 a 14:00 mogą wystąpić utrudnienia drogowe w związku z pracami przy sygnalizacjach świetlnych w Śródmieściu, Rozbarku, Łagiewnikach i Stroszku.

Prace będą prowadzone na skrzyżowaniu ul. Kolejowej i Wyczółkowskiego /Śródmieście/, skrzyżowaniu ulic: Chorzowskiej i dojazdowej do sklepu Selgros /Łagiewniki/ oraz Chorzowskiej i Tuwima /Rozbark/, a także Strzelców Bytomskich z pl. Żeromskiego /Stroszek/.

 

Na skrzyżowaniu ulic: Chorzowskiej i dojazdowej do sklepu Selgros wykonawca - firma ZIR W. Sylwestrzak i Spółka - Spółka Jawna będzie realizowała prace związane z wymianą latarń sygnalizacyjnych na masztach i wysięgnikach, na skrzyżowaniu ul. Kolejowej i Wyczółkowskiego roboty związane z mocowaniem latarń sygnalizacyjnych znajdujących się na wysięgniku, zaś na skrzyżowaniu ul. Chorzowskiej i Tuwima wymienione zostaną latarnie sygnalizacyjne na masztach. Z kolei na skrzyżowaniu ul. Strzelców Bytomskich i pl. Żeromskiego w Stroszku wykonawca będzie montował kamerę służącą do wideodetekcji, której celem jest optymalne sterowanie ruchem na skrzyżowaniu.

 

Wszystkie prace będą realizowane przez firmę ZIR W. Sylwestrzak i Spółka - Spółka Jawna tylko przy sprzyjających warunkach atmosferycznych /brak opadów atmosferycznych/. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu w czasie prowadzonych prac.