Remont nawierzchni jezdni i chodników wraz z ułożeniem kostki integracyjnej przy przejściach dla pieszych i przystanku autobusowym oraz odtworzenie pasów zieleni przy drodze, regulacja i wymiana krawężników. To najważniejsze prace, jakie zostaną wykonane w ramach remontu ulicy Armii Krajowej w Bytomiu-Łagiewnikach od skrzyżowania z ul. Astrów do skrzyżowania z ul. Adamka.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podpisał umowę z firmą ZRD Orfin Sp. komandytowa z Radzionkowa na realizację robót, które właśnie się rozpoczęły. Wartość całej inwestycji to około 1,1 mln zł z czego na jej realizację miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg w kwocie 549 tys. zł.

Umowa podpisana. Ruszył remont 500-metrowego odcinka ul. Armii Krajowej w Łagiewnikach

- Ulica Armii Krajowej to jedna z głównych dróg w Łagiewnikach. Remont 500-metrowego odcinka ma nie tylko poprawić bezpieczeństwo pieszych, w tym dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 28, ale również wpłynie na komfort jazdy kierowców, pasażerów linii autobusowej nr 92 kursującej ul. Armii Krajowej - mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda.

 

Remont drogi zgodnie z umową jeszcze w tym roku. Będą utrudnienia drogowe

Ulica Armii Krajowej to jedna z głównych dróg w Łagiewnikach, która łączy ul. Tulipanów i ul. Krzyżową. Jej remont jest konieczny ze względu na liczne spękania, dziury i nierówności w jezdni i zapadnięte włazy studzienek. Wykonawca inwestycji, który już rozpoczął roboty drogowe ma czas na wykonanie wszystkich prac do połowy grudnia 2023 roku.

W związku z rozpoczęciem prac na ul. Armii Krajowej apelujemy do kierowców oraz pieszych o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian organizacyjnych w trakcie prowadzonych robót drogowych.

  • Umowa podpisana. Ruszył remont 500-metrowego odcinka ul. Armii Krajowej w Łagiewnikach (1) Autor: Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - Hubert Klimek
  • Umowa podpisana. Ruszył remont 500-metrowego odcinka ul. Armii Krajowej w Łagiewnikach (2) Autor: Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - Hubert Klimek
  • Umowa podpisana. Ruszył remont 500-metrowego odcinka ul. Armii Krajowej w Łagiewnikach (3) Autor: Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - Hubert Klimek

 

Ulica Armii Krajowej to kolejna inwestycja dofinansowana z RFRD

Dofinansowanie do remontu ul. Armii Krajowej to kolejne zewnętrzne środki, jakie gmina Bytom pozyskała na przebudowę lub remont lokalnych dróg. Przypomnijmy, że dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przebudowane zostały w 2022 roku ulice Nawrota i Smolenia. Dobiegająca właśnie przebudowa ulicy Piekarskiej również w niewielkiej części finansowana jest ze środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - w znacznej części ze środków unijnych.