Prawie 100 tys. zł będzie kosztować budowa ogrodzenia wraz z zagospodarowaniem wybiegu dla psów w Parku Miejskim. Podpisana została umowa z wykonawcą - firmą F.H.U. Adamex, który jest już w trakcie przygotowania dokumentacji projektowej.

Położona we wschodniej części zabytkowego parku polanka od lat jest miejscem, gdzie właściciele czworonogów pozwalają swobodnie wybiegać się swoim pupilom, a sami mają okazję spotkać się i chwilę porozmawiać z innymi opiekunami psów.

Ponieważ tzw. psia polana ta nie była odpowiednio zagospodarowana, a największym jej mankamentem z punktu widzenia właścicieli psów i spacerowiczów był brak ogrodzenia, miejsce traciło na atrakcyjności.

 

Będzie bezpiecznie i estetycznie

W ramach inwestycji wybieg dla psów zostanie otoczony niskim mającym 1,2 m wysokości ogrodzeniem z metalowych paneli w antracytowym kolorze. Ogrodzenie będzie miało też dwie furtki ze śluzami bezpieczeństwa, by zapewnić swobodne przemieszczanie się użytkowników.

Ze względu na zabytkowy charakter parku, prace prowadzone będą pod nadzorem Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który w stosownym pozwoleniu wyraził zgodę na utworzenie psiego wybiegu na okres 6 lat, to znaczy do końca 2029 roku. Po upływie tego czasu Miejski Zarząd Dróg i Mostów będzie się starać o przedłużenie formalnego działania.

Pojawi się też coś, czego na wybiegu brakowało - zamontowany zostanie też tor przeszkód składający się z czterech urządzeń: słupków do przeskoków i slalomu, dwustronnej pochylni oraz obręczy do przeskoków. Przestrzeń zostanie wyposażona w kosze na śmieci, kosze na psie odchody oraz ławki.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do grudnia.

  • Wybieg dla psów w Parku Miejskim (1) Autor: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek
  • Wybieg dla psów w Parku Miejskim (2) Autor: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek