Na pięciu przystankach autobusowych w Stolarzowicach, Górnikach i Łagiewnikach stanęły nowe wiaty przystankowe. Dwie z nich zostały postawione na przystanku Stolarzowice Plac Jana /w obydwu kierunkach/, po jednej na przystankach: Kolonia Zgorzelec i Kolonia Zygmunt w Łagiewnikach, a także na przystanku Górniki Gospoda.

Z kolei na przystanku Stroszek Osiedle zamontowana została ława przystankowa. Łączny koszt wszystkich wiat i ławy przystankowej, to prawie 54 tys. zł. Zadanie zostało sfinansowano z budżetu miasta.

- O nowe wiaty przystankowe apelowali mieszkańcy podczas spotkań w dzielnicach oraz radni. W pierwszej kolejności wymieniliśmy te wiaty, który były w złym stanie technicznym. Na dwóch przystankach, gdzie mieszkańcy nie mieli żadnej ochrony przed deszczem i chłodem pojawiły się nowe wiaty - mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda.

 

Nowe wiaty stanęły przy przystankach obsługiwanych przez 12 linii autobusowych

Wiaty stanęły na przystankach, z których korzystają mieszkańcy podróżujący zarówno na terenie naszego miasta, jak i do Gliwic, Pyskowic, Tarnowskich Gór, Świerklańca i Pyrzowic, Zabrza, Radzionkowa i Piekar Śląskich.

  • Nowe wiaty stanęły na bytomskich przystankach (1) Autor: Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - Hubert Klimek
  • Nowe wiaty stanęły na bytomskich przystankach (2) Autor: Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - Hubert Klimek
  • Nowe wiaty stanęły na bytomskich przystankach (3) Autor: Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - Hubert Klimek
  • Nowe wiaty stanęły na bytomskich przystankach (4) Autor: Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - Hubert Klimek
  • Nowe wiaty stanęły na bytomskich przystankach (5) Autor: Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - Hubert Klimek
  • Nowe wiaty stanęły na bytomskich przystankach (6) Autor: Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - Hubert Klimek
  • Nowe wiaty stanęły na bytomskich przystankach (7) Autor: Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - Hubert Klimek

 

Miasto sukcesywnie modernizuje wiaty przystankowe

Zadanie związane z budową nowych i modernizacją starych wiat przystankowych realizowane jest w naszym mieście od kilku lat. W 2021 roku nowe wiaty stanęły w Rozbarku, Łagiewnikach i Zamłyniu, zaś zmodernizowane przystanki wraz z wiatami wykonano w Śródmieściu oraz Górnikach. Z kolei w 2022 roku rozpoczęła się przebudowa torowiska tramwajowego w ul. Piekarskiej i Sądowej oraz na odcinku Bytom Zajezdnia Stroszek - Bytom Batorego. W ramach tych dwóch inwestycji zmodernizowanych zostanie kilkanaście przystanków tramwajowych w naszym mieście.