W związku z organizacją miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Bytomiu, wystąpią utrudnienia drogowe oraz wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na ulicach: Matejki, Piłsudskiego, Kraszewskiego oraz Powstańców Warszawskich (na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Nawrota).

Około godziny 12:45 w związku z planowanym przemarszem uczestników uroczystości na trasie: od kościoła pw. św. Jacka przy ul. Matejki 1, ulicą Matejki i dalej ulicą Piłsudskiego w kierunku pomnika Wolności zlokalizowanego w rejonie skrzyżowania ulic Kraszewskiego - Piłsudskiego - Powstańców Warszawskich, zamknięta będzie możliwość jazdy ulicą Piłsudskiego w kierunku ul. Strzelców Bytomskich od strony skrzyżowania z ul. Chrobrego.

Trasę przemarszu będzie zabezpieczać Policja, a służby Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu wprowadzą zmianę organizacji ruchu, uniemożliwiając wjazd na ul. Powstańców Warszawskich przed skrzyżowaniem z ul. Piłsudskiego oraz na ul. Kraszewskiego od strony skrzyżowania z ul. Nawrota. Należy również zwrócić uwagę na konieczność stosowania się do ustawionych znaków zakazu zatrzymywania na ul. Kraszewskiego i ul. Powstańców Warszawskich (na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Nawrota), które zaczną obowiązywać już od 10 listopada.

Po zakończeniu uroczystości z okazji 11 listopada zostanie przywrócona normalna organizacja ruchu.

Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

 

Będą zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z organizacją miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Bytomiu, 11 listopada od 12:45 do około 14:30 autobusy linii nr: 24, 52, 85, 91, 99, 104, 114, 185, 700 i M102 będą kursowały objazdem w kierunku centrum Bytomia przebiegającym ul. Kwietniewskiego. To oznacza, że nie będą w tym czasie obsługiwały przystanku Bytom Strzelców Bytomskich.

 

Do pobrania:

document Regulamin wydarzenia - Obchody Narodowego Święta Niepodległości przed Pomnikiem Wolności (16 KB)