Na Psiej Polanie w Parku Miejskim im. F. Kachla otwarty został ogrodzony wybieg dla psów. Nowością są też urządzenia do zabawy dla czworonogów, a jako pierwszy przetestował je 1,5-roczny Dżambo. Położona we wschodniej części zabytkowego parku polanka od lat jest miejscem, gdzie właściciele czworonogów pozwalają swobodnie wybiegać się swoim pupilom, a sami mają okazję spotkać się i chwilę porozmawiać z innymi opiekunami psów.

Ponieważ tzw. psia polana nie była odpowiednio zagospodarowana, a największym jej mankamentem z punktu widzenia właścicieli psów i spacerowiczów był brak ogrodzenia, miejsce traciło na atrakcyjności. Teraz to się zmieniło.

- Ze względu na zabytkowy charakter parku, prace mogły ruszyć dopiero po uzgodnieniach ze Śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, dlatego trochę czasu zajęły formalności, ale wreszcie właściciele psów doczekali się bezpiecznego i estetycznego wybiegu - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

W ramach inwestycji wybieg dla psów został otoczony mierzącym 1,2 m wysokości ogrodzeniem z metalowych paneli w antracytowym kolorze. Ogrodzenie ma dwie furtki ze śluzami bezpieczeństwa, by zapewnić swobodne przemieszczanie się użytkowników.

Pojawiło się też coś, czego na wybiegu brakowało - tor przeszkód składający się z czterech urządzeń: słupków do przeskoków i slalomu, dwustronnej pochylni oraz obręczy do przeskoków. Lada dzień zostaną tam zamontowane kosze na śmieci i psie odchody oraz ławki.

Inwestycja kosztowała prawie 100 tys. zł.

 

  • Ogrodzony wybieg dla psów już otwarty (1) Autor: Grzegorz Goik
  • Ogrodzony wybieg dla psów już otwarty (2) Autor: Grzegorz Goik
  • Ogrodzony wybieg dla psów już otwarty (3) Autor: Grzegorz Goik
  • Ogrodzony wybieg dla psów już otwarty (4) Autor: Grzegorz Goik
  • Ogrodzony wybieg dla psów już otwarty (5) Autor: Grzegorz Goik
  • Ogrodzony wybieg dla psów już otwarty (6) Autor: Grzegorz Goik
  • Ogrodzony wybieg dla psów już otwarty (7) Autor: Grzegorz Goik
  • Ogrodzony wybieg dla psów już otwarty (8) Autor: Grzegorz Goik