Sześć chodników przy ulicach: Witczaka, Moniuszki, Miechowickiej, Zabrzańskiej, Orzegowskiej i Kołobrzeskiej o łącznej powierzchni prawie 1,2 tys. mkw. zostało wyremontowanych w grudniu 2023 roku. Realizacja inwestycji kosztowała prawie 270 tys. zł. To nie koniec remontów chodników w naszym mieście. Miejski Zarząd Dróg i Mostów już podpisał umowę na przebudowę w 2024 roku czterech chodników przy ulicach Łużyckiej, Królowej Jadwigi, św. Piotra i Fałata za łączną kwotę blisko 1 mln zł.

- Mieszkańcy często zwracają uwagę na konieczność przebudowy chodników. Staramy się na bieżąco realizować prace w miejscach, o których bytomianie informują nas podczas spotkań w dzielnicach - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia - Remonty lub przebudowę chodników realizujemy zarówno z budżetu miasta, jak i ze środków zewnętrznych, tak jak w przypadku planowanej w 2024 roku przebudowy chodników przy ulicach Łużyckiej, Królowej Jadwigi, św. Piotra i Fałata, na które pozyskaliśmy 782 tys. zł dofinansowania - dodaje wiceprezydent Michał Bieda.

 

W ramach remontu sześciu chodników przy ulicach Witczaka, Moniuszki, Miechowickiej, Zabrzańskiej, Orzegowskiej i Kołobrzeskiej stare płyty chodnikowe zostały usunięte, a po wykonaniu podbudowy ułożono nową nawierzchnię z kostki brukowej. Dodatkowo m.in. przy ul. Witczaka i Zabrzańskiej powstały także zjazdy z kostki brukowej.

 • Remonty chodników w Śródmieściu, Rozbarku, Szombierkach i Miechowicach za prawie 270 tys. zł (2) Autor: Hubert Klimek
 • Remonty chodników w Śródmieściu, Rozbarku, Szombierkach i Miechowicach za prawie 270 tys. zł (3) Autor: Hubert Klimek
 • Remonty chodników w Śródmieściu, Rozbarku, Szombierkach i Miechowicach za prawie 270 tys. zł (4) Autor: Hubert Klimek
 • Remonty chodników w Śródmieściu, Rozbarku, Szombierkach i Miechowicach za prawie 270 tys. zł (5) Autor: Hubert Klimek
 • Remonty chodników w Śródmieściu, Rozbarku, Szombierkach i Miechowicach za prawie 270 tys. zł (6) Autor: Hubert Klimek
 • Remonty chodników w Śródmieściu, Rozbarku, Szombierkach i Miechowicach za prawie 270 tys. zł (7) Autor: Hubert Klimek
 • Remonty chodników w Śródmieściu, Rozbarku, Szombierkach i Miechowicach za prawie 270 tys. zł (8) Autor: Hubert Klimek
 • Remonty chodników w Śródmieściu, Rozbarku, Szombierkach i Miechowicach za prawie 270 tys. zł (9) Autor: Hubert Klimek
 • Remonty chodników w Śródmieściu, Rozbarku, Szombierkach i Miechowicach za prawie 270 tys. zł (10) Autor: Hubert Klimek
 • Remonty chodników w Śródmieściu, Rozbarku, Szombierkach i Miechowicach za prawie 270 tys. zł (11) Autor: Hubert Klimek
 • Remonty chodników w Śródmieściu, Rozbarku, Szombierkach i Miechowicach za prawie 270 tys. zł (12) Autor: Hubert Klimek

Prawie 1 mln zł na przebudowę czterech chodników

W tym roku chodniki przy ulicach: Łużyckiej, Królowej Jadwigi, św. Piotra i Fałata zostaną przebudowane. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podpisał dwie umowy warte łącznie prawie 1 mln zł na realizację inwestycji w Śródmieściu, Rozbarku i Łagiewnikach.

W ramach zadania przebudowane zostaną dwa chodniki w Śródmieściu: przy ul. Fałata na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Woźniaka /numery parzyste/ oraz Łużyckiej na odcinku od ul. Olimpijskiej do budynku nr 3 przy ul. Łużyckiej, a także w Łagiewnikach przy ul. św. Piotra na odcinku od ul. Cyryla i Metodego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i ul. Tulipanów oraz w Rozbarku przy ul. Królowej Jadwigi na odcinku od budynku przy nr 3 przy ul. Królowej Jadwigi do pl. św. Barbary.

Przebudowa wszystkich chodników obejmuje m.in.: rozbiórkę istniejących nawierzchni, wykonanie koryta, podbudowy z tłucznia kamiennego, a następnie regulację studzienek telekomunikacyjnych oraz ułożenie nowej nawierzchni z kostki brukowej.

Zgodnie z podpisaną umową, wykonawca inwestycji - firma „AQUAMER” z Bytomia będzie miała 8 miesięcy na realizację wszystkich robót, co oznacza, że inwestycja powinna zakończyć się latem 2024 roku.

Na realizację prac pozyskaliśmy 782 tys. zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.