Przebudowa chodnika w Łagiewnikach przy ul. św. Piotra (na odcinku od ul. Cyryla i Metodego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Tulipanów), to pierwsza z czterech inwestycji związanych z przebudową chodników, które w najbliższym czasie będą realizowane w Bytomiu. W ramach dwóch zawartych umów wartych łącznie prawie 1 mln zł przebudowane zostaną także chodniki w Śródmieściu przy ul. Fałata i Łużyckiej oraz przy ul. Królowej Jadwigi w Rozbarku.

Rozpoczęła się przebudowa chodników w mieście za prawie 1 mln zł. Na zdjęciu przebudowa chodnika w Łagiewnikach przy ul. św. Piotra

– Mieszkańcy podczas spotkań prezydenta w dzielnicach bardzo często zwracają uwagę nie tylko na konieczność przebudowy jezdni, ale również chodników. Staramy się na bieżąco realizować prace w miejscach, które wskazują nam bytomianie. Dzięki pozyskaniu środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przebudujemy cztery chodniki w Śródmieściu, Rozbarku i Łagiewnikach – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Ruszyła przebudowa chodnika przy ul. św. Piotra

W Łagiewnikach przy ul. św. Piotra rozpoczęły się prace rozbiórkowe chodnika. Po ich zakończeniu, wykonawca wykona koryto, podbudowę z tłucznia kamiennego, zabuduje nowe obrzeża betonowe, krawężniki oraz ułoży nową nawierzchnię chodnika z kostki brukowej betonowej. Nawierzchnia zjazdów zostanie wykonana z czerwonej kostki brukowej, a po zakończeniu prac odtworzone zostaną także zieleńce.

  • Rozpoczęła się przebudowa chodników w mieście za prawie 1 mln zł(1) Autor: Hubert Klimek
  • Rozpoczęła się przebudowa chodników w mieście za prawie 1 mln zł(2) Autor: Hubert Klimek
  • Rozpoczęła się przebudowa chodników w mieście za prawie 1 mln zł(3) Autor: Hubert Klimek
  • Rozpoczęła się przebudowa chodników w mieście za prawie 1 mln zł(4) Autor: Hubert Klimek
  • Rozpoczęła się przebudowa chodników w mieście za prawie 1 mln zł(5) Autor: Hubert Klimek
  • Rozpoczęła się przebudowa chodników w mieście za prawie 1 mln zł(6) Autor: Hubert Klimek

Przebudowa trzech kolejnych chodników jeszcze w tym roku

Wyłoniona w przetargu firma „AQUAMER” z Bytomia przebuduje jeszcze w 2024 roku dwa chodniki w Śródmieściu: przy ul. Fałata na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Woźniaka /numery parzyste/ oraz Łużyckiej na odcinku od ul. Olimpijskiej do budynku nr 3 przy ul. Łużyckiej, a także w Rozbarku przy ul. Królowej Jadwigi na odcinku od budynku przy nr 3 przy ul. Królowej Jadwigi do pl. św. Barbary.

Zgodnie z podpisaną umową, wykonawca inwestycji ma czas do końca wakacji na realizację wszystkich robót. Ich łączna wartość to prawie 1 mln zł, z czego 782 tys. zł to dofinansowanie pozyskane przez miasto z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.