Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przyznała Bytomiowi prawie 4,2 mln zł na budowę kolejnych odcinków ul. Bażantowej – drogi łączącej ul. Orzegowską z ul. Konstytucji oraz budowę fragmentu chodnika przy Domu Seniora przy ul. Strzelców Bytomskich.

4 mln zł na budowę dwóch kolejnych etapów drogi łączących ulice Orzegowską i Konstytucji

Środki na realizację inwestycji pomiędzy Szombierkami a Bobrkiem zostaną przeznaczone na budowę około 540 metrów drogi wraz z chodnikami, miejscami postojowymi, zjazdami do posesji oraz skrzyżowaniami. Ponadto w ramach budowy drogi gminnej łączącej ulicę Orzegowską w Szombierkach z ulicą Konstytucji w Bobrku zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa, wpusty uliczne, a także oświetlenie drogi i elementy spowolnienia ruchu drogowego.

Tym samym nowa droga o długości ponad 1 km skomunikuje osiedle mieszkaniowe „Fazaniec” od strony Szombierek, jak również poprawi bezpieczeństwo oraz umożliwi bezpośredni dojazd służb miejskich i ratunkowych do osiedla.

  • Miasto pozyskało prawie 4,2 mln zł z GZM na inwestycje drogowe(1) Autor: Hubert Klimek
  • Miasto pozyskało prawie 4,2 mln zł z GZM na inwestycje drogowe(2) Autor: Hubert Klimek
  • Miasto pozyskało prawie 4,2 mln zł z GZM na inwestycje drogowe(3) Autor: Hubert Klimek
  • Miasto pozyskało prawie 4,2 mln zł z GZM na inwestycje drogowe(4) Autor: Hubert Klimek
  • Miasto pozyskało prawie 4,2 mln zł z GZM na inwestycje drogowe(5) Autor: Hubert Klimek

Będzie chodnik w Suchej Górze

Budowa chodnika wzdłuż ulicy Strzelców Bytomskich przy Domu Seniora w Suchej Górze to drugi z projektów, na który nasze miasto pozyskało dofinansowanie w kwocie ponad 197 tys. zł.

W ramach projektu powstanie nie tylko chodnik łączący Dom Seniora z osiedlową ulicą w rejonie granicy z Tarnowskimi Górami, ale również przebudowana zostanie zatoka autobusowa na przystanku Sucha Góra Dolomity, gdzie zatrzymują się autobusy linii nr 19 i 158 łączące Suchą Górę z Tarnowskimi Górami.