Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka, a bytomskie szkoły, instytucje kultury, sportu i rekreacji po raz kolejny połączyły siły, by zorganizować wydarzenie plenerowe dla całych rodzin. W sobotę, 1 czerwca o 11.00 odbędzie się Parkowy Dzień Dziecka.

Tegoroczna edycja imprezy, na którą z niecierpliwością czekają milusińscy, wpisana została w obchody XVII Metropolitalnego Święta Rodziny i organizowana jest pod hasłem Lubię moje miasto. Tego dnia na uczestników pikniku czekać będą konkursy i zabawy na wolnym powietrzu, warsztaty taneczne, konkurencje sportowe oraz to, bez czego dzieciaki nie wyobrażają sobie świetnej zabawy, czyli malowania buzi, dmuchanych zamków i cukrowej waty.

Kulturalnie z Misiem Bytomisiem

Podczas Parkowego Dnia Dziecka najmłodsi wezmą udział m.in. w zajęciach baletowych. Na scenie zaprezentuje się również zespół "Understars" z II LO z Siemianowic Śląskich w repertuarze letnich, wakacyjnych przebojów. Nie zabraknie także występów artystycznych wychowanków bytomskich domów kultury, szkół i przedszkoli.

W duchu sportowej rywalizacji

Nie zabraknie też konkurencji sportowych, zabaw ruchowych, gier sprawnościowych. Na dzieci czekać będzie miniboisko do gry w piłkę nożną, hokeja na trawie oraz koszykówki.

Spacer z przyrodnikiem

Znajdzie się też coś dla małych miłośników przyrody, którzy będą mogli pospacerować po Parku Miejskim w towarzystwie dr. Waldemara Żyły z Muzeum Górnośląskiego.

Śląskie śpiewanie, tańczenie i granie

Nie zabraknie również zabawy tanecznej. Razem z Danielem Dziurką z Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" zapraszamy na tańce śląskie. Zaprezentuje się również grupa "Mały Rozbark" z Przedszkola Miejskiego nr 20. Na całe rodziny czekać będą konkurencje śląskich gier podwórkowych.

Mobilny salon fryzjerski

Tego dnia w Parku Miejskim w godzinach od 14.00 do 18.00, pojawi się salon fryzjerski, w którym darczyńcy będą mogli oddać swoje włosy w ramach 9. edycji charytatywnej akcji Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci. Z przekazanych włosów powstaną naturalne peruki, które trafią do najmłodszych potrzebujących.

Profilaktyka zdrowia

Nie zabraknie także tematyki związanej ze zdrowym stylem życia. Odbędą się pokazy, zajęcia i warsztaty z pierwszej pomocy oraz pomiary ciśnienia i glukozy we krwi. Kijowski Uniwersytet Medyczny, który na dobre zadomowił się w Bytomiu zaprezentuje nie tylko oryginalne tańce afrykańskie, hinduskie, ale też zaprosi dzieci do stanowiska Mali Doktorzy.

Z kolei Fundacja Iskierka przygotuje zajęcia z arteterapii, podczas których dzieci będą mogły wykonać swój własny brelok z makramy. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Bytomiu przeprowadzi instruktaż w zakresie udzielania pierwszej pomocy w zadławieniach, a także badanie diagnostyczne skóry twarzy, czy masaż dłoni.

Pozostałe atrakcje

Gośćmi pikniku będą też przedstawiciele służb mundurowych, którzy tego dnia przygotują pokazy sprzętu policyjnego, strażackiego i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dla wszystkich otwarta będzie również mała strefa gastronomiczna.

Piknik potrwa do godz. 19.00.

 

pdf Plakat Parkowy Dzień Dziecka (4.37 MB)