Firma NDI Sopot SA, realizująca na zlecenie spółki Tramwaje Śląskie SA wymianę części uszkodzonych płyt na ul. Katowickiej, rozpoczęła prace na odcinku od ul. Rostka do pl. Sikorskiego. To oznacza, że ten fragment ulicy został całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów za wyjątkiem pojazdów szynowych. Przygotowane zostały objazdy.

Płyty na ul. Katowickiej wymagają wymiany

 

Konieczność wstrzymania ruchu podczas prac gwarancyjnych

Przyjęta przez wykonawcę technologia wymiany uszkodzonych płyt wymaga całkowitego wstrzymania ruchu pojazdów. Wykonawca, realizując prace na poszczególnych odcinkach ulicy Katowickiej, musi oczyścić podłoże z pozostałości kleju, kamieni i pyłów, a następnie wysuszyć je. Dopiero wówczas może rozpocząć montaż nowych płyt technologią żywic epoksydowych.

Do tej pory firma NDI Sopot SA realizowała prace na trzech odcinkach ulicy Katowickiej - od skrzyżowania z ul. Matejki do ul. Korfantego i od ul. Korfantego do ul. Zamenhofa oraz od ul. Zamenhofa do ul. Rostka.

  • Spękane i uszkodzone płyty na ul. Katowickiej wymagają wymiany(1) Autor: Hubert Klimek
  • Spękane i uszkodzone płyty na ul. Katowickiej wymagają wymiany(2) Autor: Hubert Klimek
  • Spękane i uszkodzone płyty na ul. Katowickiej wymagają wymiany(3) Autor: Hubert Klimek

Na czas zamknięcia odcinka ul. Katowickiej przygotowane zostały objazdy

Do czasu zakończenia prac na odcinku od ul. Rostka do pl. Sikorskiego kierowcy będą musieli korzystać z przygotowanych na czas robót objazdów:

  • dojazd do pl. Sikorskiego oraz ulic: Piastów Bytomskich i Jagiellońskiej dla pojazdów jadących ulicą Katowicką od strony skrzyżowania z ul. Rostka będzie możliwy następującymi ulicami: Rostka - Józefczaka - Piastów Bytomskich - Katowicką;
  • dojazd do ul. Rostka i Korfantego od strony ul. Piastów Bytomskich będzie możliwy następującymi ulicami: Wałową, Rostka i Katowicką.