Trwają prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego w Zamłyniu. W sobotę 15 czerwca ze względu na rozszerzenie zakresu robót związanych z przebudową wiaduktu, wyłączony zostanie prawy pas ruchu pod wiaduktem w stronę Szombierek.

To oznacza, że pod wiaduktem kierowcy jadący w stronę Szombierek będą musieli korzystać ze środkowego pasa ruchu (na torowisku), zaś kierowcy jadący w stronę Łagiewnik będę musieli korzystać z przygotowanego objazdu ulicami Miarki – Chorzowską – Starochorzowską – Krzyżową.

Od 15 czerwca będą zmiany w związku z przebudową wiaduktu

Objazd dla kierowców jadących do Łagiewnik

Kierowcy jadący z centrum w kierunku Łagiewnik będą musieli omijać wiadukt i skorzystać z objazdów:

I trasa: od strony Placu Wolskiego, następującymi ulicami: Miarki – Chorzowską – Starochorzowską – Krzyżową;

II trasa: od strony skrzyżowania ulic Jagiellońskiej – Plac Wolskiego, następującymi ulicami: Jagiellońską – Placem Wolskiego – Powstańców Warszawskich – Moniuszki – Miarki – Chorzowską – Starochorzowską – Krzyżową;

III trasa: od strony skrzyżowania ulic Jagiellońskiej – Moniuszki, następującymi ulicami: Jagiellońską – Moniuszki – Miarki – Chorzowską – Starochorzowską – Krzyżową.

Zmiany na ul. Jagiellońskiej

15 czerwca wprowadzona zostanie także zmiana organizacji ruchu na ul. Jagiellońskiej. Zamknięty zostanie jeden z pasów ruchu, a auta będą mogły poruszać się tylko skrajnym prawym pasem w kierunku Placu Wolskiego oraz jednym pasem na wprost (po torowisku) w kierunku Szombierek.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej

W związku ze zmianą organizacji ruchu 15 czerwca wprowadzone zostaną także zmiany w rozkładach jazdy autobusów. Linie 92 i 201 będą kursowały na zmienionych trasach.

Autobus linii 201 nie będzie obsługiwał przystanków Bytom Dworzec i Bytom Powstańców Warszawskich. Z ulicy Łagiewnickiej skręci na ul. Zabrzańską i zatrzymywał się będzie na pętli przy ulicy dojazdowej do Szyby Krystyna, gdzie zlokalizowany będzie tymczasowy przystanek początkowo-końcowy Bytom Szyb Krystyna. Autobus tej linii będzie dodatkowo obsługiwał istniejący i tymczasowy przystanek Bytom Zamłynie w obu kierunkach.

Autobus linii 92 w kierunku Chorzowa zamiast ulicą Łagiewnicką pojedzie ulicami Karola Miarki, Chorzowską, Starochorzowską i Krzyżową, aby później wrócić na stałą trasę. Przystanki Bytom Łagiewnicka, Łagiewniki Gojny [nż] oraz Łagiewniki Szyby Rycerskie [nż] nie będą obsługiwane. W zamian zatrzymywać się będzie dodatkowo na przystankach Bytom Teatr Tańca-Rozbark, Bytom Arki Bożka i Łagiewniki Boisko. Trasa w kierunku Zabrza nie ulegnie zmianie.
Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie ZTM – Komunikaty - https://rj.metropoliaztm.pl/news/