Zbliża się Święto Bytomia. W tym roku bytomianie będą się bawić trzy dni – od 21 do 23 czerwca. W związku z przygotowaniami do imprezy oraz w czasie jej trwania zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego.

W nocy z 20 na 21 czerwca (z czwartku na piątek) wyłączona z ruchu zostanie ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Korfantego do ul. Żołnierza Polskiego. Oprócz tego zamknięte będą też ulice przyległe tj. ul. Podgórna na odcinku od ul. Piłsudskiego do pl. Grunwaldzkiego oraz ul. Żołnierza Polskiego na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Smolenia.

Wyznaczony objazd dla kierowców jadących ul. Piłsudskiego będzie prowadzić ulicami: Korfantego – Smolenia – Chrobrego. Ponadto wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Korfantego od ul. Piłsudskiego do ul. Sokoła oraz na odcinku ul. Smolenia od ul. Korfantego do ul. Żołnierza Polskiego. Zmianie ulegną również miejsca postoju TAXI, które wyznaczone zostaną na pl. Grunwaldzkim oraz na jednokierunkowym odcinku ul. Korfantego.

Mapa objazdów w związku z Świętem Bytomia

Od czwartku obowiązuje zakaz parkowania

Od czwartku 20 czerwca na placu Jana III Sobieskiego, na odcinku ul. Piłsudskiego, Podgórnej, Korfantego oraz na odcinku ul. Żołnierza Polskiego (do ul. Smolenia) będą obowiązywały zakazy zatrzymywania. Pojazdy zaparkowane na tych ulicach zostaną odholowane.

Od 20 czerwca obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania w okolicach placu Jana III Sobieskiego

Autobusy pojadą zmienioną trasą

Zmiany będą dotyczyły także komunikacji miejskiej. Przystanek Bytom Plac Sobieskiego przeniesiony zostanie na czas trwania imprezy na ul. Smolenia (zostanie zlokalizowany na wysokości numerów 29-31). Wszystkie autobusy zatrzymujące się na tym przystanku od 20 czerwca od godz. 23.00 będą kursowały zmienioną trasą (dotyczy to linii: 42, 52, 85, 91, 114, 148, 185, 227, 608, 700, 740, 830, M3, M16, M17, M102)

Ograniczenia i objazdy obowiązywać będą do zakończenia imprezy i zlikwidowane będą w nocy z 23 na 24 czerwca.

Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

  • Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w związku ze Świętem Bytomia(2) Autor: Hubert Klimek
  • Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w związku ze Świętem Bytomia(3) Autor: Hubert Klimek
  • Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w związku ze Świętem Bytomia(4) Autor: Hubert Klimek
  • Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w związku ze Świętem Bytomia(5) Autor: Hubert Klimek