W weekend nie przejedziemy pod wiaduktem na pl. Wolskiego. Będą zmiany w komunikacji autobusowej i tramwajowej

Wykonawca przebudowy linii kolejowej nr 131, firma PORR SA od piątku 17 maja do godzin nocnych z 19 na 20 maja będzie kontynuować prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego w rejonie Zamłynia. To oznacza, że od piątku 17 maja /od godz. 20:00/ do godzin nocnych z 19 na 20 maja /z niedzieli na poniedziałek/ nie będzie można przejść, ani przejechać pod wiaduktem. Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem będzie się wiązało także ze zmianami w kursowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na wiadukcie na ul. Zabrzańskiej w Bobrku

Od piątku 10 maja wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na wiadukcie na ul. Zabrzańskiej w Bobrku polegająca na wprowadzeniu jednostronnego zawężenia jezdni (po północnej stronie wiaduktu). Ruch będzie się odbywać w sposób wahadłowy jednym pasem ruchu po stronie południowej wiaduktu.

Śródmieście

Trwa kampania wyborcza przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 2024. Gdzie w Bytomiu można legalnie umieszczać materiały wyborcze?

Najpierw projekt, potem budowa chodników przy ul. Żołnierskiej i Gombrowicza

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych, które umożliwią w kolejnych latach budowę chodnika wzdłuż ulicy Żołnierskiej w Górnikach i ul. Gombrowicza w Stolarzowicach. Projekt budowlany, który będzie kosztował ponad 245 tys. zł opracuje wyłoniona w przetargu firma GRAMAR Sp. z o.o. z Lublińca.

Utrudnienia drogowe

Dzisiaj 7 maja drogowcy będą prowadzić prace remontowe na ulicach: Grabowej i Grottgera.

rzebudowa wiaduktu w Zamłyniu. Będą utrudnienia drogowe

Wykonawca przebudowy linii kolejowej nr 131, firma PORR SA od piątku 10 maja do godzin nocnych z 12 na 13 maja będzie prowadzić kolejne prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego w rejonie Zamłynia. To oznacza, że od piątku 10 maja /od godz. 20:00/ do godzin nocnych z 12 na 13 maja /z niedzieli na poniedziałek/ nie będzie można przejechać pod wiaduktem.

Miasto pozyskało prawie 4,2 mln zł z GZM na inwestycje drogowe

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przyznała Bytomiowi prawie 4,2 mln zł na budowę kolejnych odcinków ul. Bażantowej – drogi łączącej ul. Orzegowską z ul. Konstytucji oraz budowę fragmentu chodnika przy Domu Seniora przy ul. Strzelców Bytomskich.

Trwają prace związane z oznakowaniem poziomym na terenie miasta

Dzisiaj 26 kwietnia rozpoczęły się prace związane z odnowieniem oznakowania poziomego na terenie naszego miasta. W pierwszym etapie prac zostaną wykonane roboty związany z malowaniem przejść dla pieszych na drogach krajowych i wojewódzkich.

Prace będą realizowane poza godzinami szczytu komunikacyjnego, przeważnie w porach nocnych. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się zmian w organizacji ruchu.

Rozpoczęła się przebudowa chodników w mieście za prawie 1 mln zł. Na zdjęciu przebudowa chodnika w Łagiewnikach przy ul. św. Piotra

Przebudowa chodnika w Łagiewnikach przy ul. św. Piotra (na odcinku od ul. Cyryla i Metodego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Tulipanów), to pierwsza z czterech inwestycji związanych z przebudową chodników, które w najbliższym czasie będą realizowane w Bytomiu. W ramach dwóch zawartych umów wartych łącznie prawie 1 mln zł przebudowane zostaną także chodniki w Śródmieściu przy ul. Fałata i Łużyckiej oraz przy ul. Królowej Jadwigi w Rozbarku.

Miasto pozyskało 640 tys. zł z GZM-u na inwestycję tramwajową

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przyznała Bytomiowi 640 tys. zł na przebudowę skrzyżowania ulic Chorzowskiej i Arki Bożka celem nadania priorytetu dla tramwaju linii nr 6.