Uwaga kierowcy! Prace remontowe w Łagiewnikach i Bobrku

Dzisiaj 3 października rozpoczęły się prace remontowe jezdni na ul. Starochorzowskiej i Krzyżowej w Łagiewnikach. Prace drogowe są również zaplanowane w Bobrku, gdzie remontowana będzie jezdnia na ul. Huta Julia, Pod Brzozami, Ustronie oraz ul. Czajkowskiego. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu.

 

Obumarłe drzewa do wycinki

 W kilku lokalizacjach miasta prowadzona będzie wycinka drzew, których stan fitosanitarny jest na tyle zły, że konieczne jest ich usunięcie, aby nie zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców. Prowadzone będą też prace pielęgnacyjne drzew rosnących w pasach drogowych.

Prace na ulicy Piekarskiej wchodzą w decydujący etap. Trwa już asfaltowanie jezdni w rejonie Sądu Rejonowego

Na większości odcinków ulicy Piekarskiej trwają roboty związane z układaniem ostatniej warstwy asfaltu, montażem znaków drogowych oraz ostatnie prace brukarskie i wykończeniowe. Zgodnie z harmonogramem, w październiku rozpoczną się pierwsze przejazdy techniczne tramwajów. Na początku listopada będzie możliwe przywrócenie ruchu tramwajowego na ul. Piekarskiej.

Ruszył przetarg na przebudowę kolejnego odcinka ulicy Piłsudskiego

Trwają prace nad projektem przebudowy ul. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Matejki do skrzyżowania z ul. Chrobrego oraz budowy zbiornika retencyjnego pod pl. Sobieskiego. Równocześnie Miejski Zarząd Dróg i Mostów ogłosił postępowanie na przebudowę kolejnego odcinka ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Chrobrego do skrzyżowania z ul. Piekarską. W ramach zadania planujemy przebudowę jezdni, zjazdów do posesji i wejść do budynków oraz chodnika wraz z przystosowaniem drogi do ruchu pieszych i rowerzystów.

Uwaga kierowcy. W sobotę 23 września zaplanowano prace przy sygnalizacjach świetlnych

W sobotę 23 września między 6:00 a 14:00 mogą wystąpić utrudnienia drogowe w związku z pracami przy sygnalizacjach świetlnych w Śródmieściu, Rozbarku, Łagiewnikach i Stroszku.

Ekologiczny przystanek powstanie w Karbiu

Przynoszą ochłodę w czasie upałów, magazynują wodę i zazieleniają przestrzeń miejską. Zielone przystanki, bo o nich mowa, już wkrótce staną również w Bytomiu. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podpisał umowę na stworzenie trzech zielonych przystanków, dwóch autobusowych: Bytom Karb przy ul. Miechowickiej oraz Bytom Prusa przy ul. Witczaka i tramwajowego Bytom Sąd. Łączny koszt inwestycji to około 72 tys. zł.

Rząd po raz kolejny pominął Bytom przy przyznawaniu dofinansowania

Rząd nie dofinansuje realizacji dwóch kluczowych dla mieszkańców Górnik, Stolarzowic oraz Szombierek inwestycji. Wnioski o dofinansowanie budowy chodnika wzdłuż ruchliwej drogi krajowej 78 oraz drogi łączącej Bobrek z Szombierkami zostały złożone przez gminę do 6 edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Oba wnioski bez podania przyczyny zostały odrzucone.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Sądowej w związku z przebudową torowiska tramwajowego

Rozwieszenie i przyłączenie nowej sieci trakcji tramwajowej na słupach, przebudowa chodnika i krawężników od strony Sądu Rejonowego i Aresztu Śledczego oraz asfaltowanie jezdni. To prace, jakie od 18 września rozpoczną się na ulicy Sądowej.

Nie będą kursowały tramwaje na Stroszek i do Szkoły Medycznej

Od najbliższego poniedziałku 18 września kursowanie tramwajów z pl. Sikorskiego do Szkoły Medycznej i zajezdni w Stroszku zostanie zawieszone.

W sobotę 16 września zaplanowano prace przy sygnalizacjach świetlnych

W sobotę 16 września między 6:00 a 14:00 mogą wystąpić utrudnienia drogowe w związku z pracami przy sygnalizacjach świetlnych w Łagiewnikach, Śródmieściu i Stroszku.