Przebudowa linii tramwajowej na Stroszek. Ruszają przebudowy przejazdów tramwajowych

Roboty związane z modernizacją torowiska tramwajowego z centrum na Stroszek wkraczają w kolejny etap. Od środy 29 marca rozpoczną się prace związane z przebudową przejazdów tramwajowych. W pierwszej kolejności wykonawca inwestycji przebuduje torowisko tramwajowe na przejeździe przez ulicę Leśną, następnie przez ul. Dąbrowa Miejska i Węglową. Na czas prowadzonych prac, dla kierowców zostaną wprowadzone objazdy.

Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Piekarskiej

Trwa modernizacja torowiska tramwajowego i układu drogowego w ul. Piekarskiej. W związku z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania ulicy Piekarskiej i Powstańców Śląskich, wykonawca inwestycji - firma Eurovia Polska SA w poniedziałek 27 marca wprowadzi zmiany w organizacji ruchu.

Kolejne zmiany w organizacji ruchu pod wiaduktem przy ul. Zabrzańskiej

W poniedziałek 27 marca wykonawca przebudowy linii kolejowej rozpocznie prace związane z przebudową drugiej podpory wiaduktu na Zamłyniu. Prace te zakładają wyłączenie z ruchu pieszego chodnika pod wiaduktem. Piesi, którzy będą chcieli przejść z ul. Miarki w stronę ul. Łagiewnickiej i Zabrzańskiej będą musieli korzystać z tymczasowego przejścia w rejonie dworca autobusowego.

Pozimowe remonty nawierzchni jezdni asfaltem lanym

Aleja Jana Pawła II na odcinku od granicy z Piekarami Śląskimi, a także ulica Chorzowska w Rozbarku to pierwsze ulice, na których rozpoczęły się naprawy jezdni asfaltem lanym. W pierwszej kolejności zabezpieczone zostaną ubytki na drogach krajowych i wojewódzkich oraz najbardziej uczęszczanych drogach w mieście. Na pierwszy etap remontów nawierzchni w jezdni miasto przeznaczy prawie 400 tys. zł.

Naprawa barier energochłonnych na DK 88 i DW 911

We wtorek 21 marca rozpoczną się prace na odcinku DK 88 /al. Jana Nowaka Jeziorańskiego/ przy granicy Bytomia z Zabrzem związane z naprawą barier energochłonnych oraz separatorów ruchu. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu.

Prace rewitalizacyjne w Bobrku

Na początek wyburzenia. Rozpoczęły się pierwsze roboty w ramach projektu Rewitalizacji podobszaru 8 w Bobrku. Przedsięwzięcie będzie kosztować ponad 7,6 mln zł i zakłada zagospodarowanie przestrzeni zabytkowego osiedla Nowej Kolonii Robotniczej, ul. Zabrzańskiej 126, ul. Konstytucji 31a i 38.

Zbadaj wątrobę

Prowadź się zdrowo - to hasło kampanii profilaktycznej skierowanej do mężczyzn powyżej 40. roku życia, którzy chcieliby wykonać bezpłatne badanie wątroby. Mobilna akcja diagnostyczna odbędzie się 18 i 19 marca na Rynku.

Rampy do skatebordingu przy ul. Stolarzowickiej zostaną zdemontowane

Metalowe rampy do skatebordingu na placu zabaw przy ul. Stolarzowickiej, z których korzystają miłośnicy jazdy na deskorolce, rolkach czy BMX, zostaną wkrótce zdemontowane. Powodem jest ich zły stan techniczny, który wyklucza dalsze użytkowanie ramp ze względu na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Zielona Strefa przy ul. Katowickiej nominowana w plebiscycie „Polska Architektura XXL 2022”

Park kieszonkowy przy ul. Katowickiej, który otworzyliśmy w czerwcu 2022 roku, bierze udział w głosowaniu publiczności oraz w wyborze jury w plebiscycie „Polska Architektura XXL 2022” w kategorii krajobraz. Głosowanie internautów trwa do 4 kwietnia.

Możliwe utrudnienia drogowe na al. Jana Nowaka Jeziorańskiego

W piątek 10 marca od 10:00 do 13:00 w związku z naprawą studni kanalizacji deszczowej w rejonie al. Jana Nowaka Jeziorańskiego na granicy Bytomia i Zabrza mogą wystąpić utrudnienia drogowe. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu.