Rusza przebudowa ulicy Tysiąclecia w Stroszku

Rusza długo oczekiwana przez mieszkańców Stroszka przebudowa ulicy Tysiąclecia na odcinku od skrzyżowania z ul. Legnicką do skrzyżowania z ul. Narutowicza i Wojciechowskiego. W pierwszym etapie prac wykonawca rozpocznie budowę kanalizacji sanitarnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Legnicką do skrzyżowania z ul. Spółdzielców. Na czas prowadzonych robót część drogi zostanie zamknięta i wprowadzone zostaną objazdy. Zmieni się również trasa komunikacji autobusowej linii nr 73, 158 i 167.

Od 17 do 18 lutego zamknięty przejazd pod wiaduktem nad ul. Dąbrowa Miejska

Kolejne prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Dąbrowa Miejska będą przyczyną zamknięcia przejazdu pod wiaduktem od 17 do 18 lutego /sobota i niedziela/. Dla kierowców korzystających z ul. Dąbrowa Miejska zostaną wprowadzone objazdy do Centrum i Stolarzowic.

Sygnalizacja świetlna

Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną w rejonie ul. Strzelców Bytomskich i Leśnej /na przejściu dla pieszych/ w piątek 16 grudnia od godz. 6:00 do 14:00 firma ZIR W. Sylwestrzak i Spółka - Spółka Jawna będzie realizowała prace związane z koniecznością wymiany sterownika sygnalizacji świetlnych. Sygnalizacja zostanie w trakcie prowadzonych robót wyłączona.

Utrudnienia drogowe

W związku z trwającymi pracami na przejeździe drogowo – tramwajowym na ul. Dąbrowa Miejska w rejonie ronda „Solidarności”, w dniach od 15 do 16 lutego oraz od 19 do 20 lutego mogą wystąpić utrudnienia drogowe. Przejazd przez torowisko będzie utrzymany, jednak apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności w związku z trwającymi robotami drogowymi.

 

Operatorka przed ekranami monitoringu

Około 170 kamer miejskiego monitoringu od stycznia jest pod ciągłą obserwacją strażników miejskich. W ciągu półtorej miesiąca strażnicy zarejestrowali ponad 200 wykroczeń.

Ważny komunikat

Pozimowe dziury już wkrótce znikną z al. Jana Pawła II oraz ulic: Woźniaka, Chrobrego, św. Piotra, Tulipanów, Racjonalizatorów, Felińskiego, Żołnierskiej oraz Gombrowicza, gdzie od 15 lutego kontynuowane będą roboty drogowe związane z remontem nawierzchni jezdni asfaltem lanym.

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na wiadukcie na ul. Zabrzańskiej w Bobrku

Od poniedziałku 12 lutego na wiadukcie na ul. Zabrzańskiej w Bytomiu-Bobrku zostało wprowadzone obustronne zawężenie jezdni. Zmiana organizacji ruchu została wprowadzona ze względu na zły stan techniczny wiaduktu, który już na przełomie wiosny i lata zostanie przebudowany.

Walentynkowe iluminacje na Górze Miłości

Już po raz kolejny Góra Miłości w Parku Miejskim rozbłysła tysiącami światełek. Z okazji zbliżających się walentynek, uwielbiany przez spacerowiczów zakątek już w piątek wieczorem /9 lutego / ozdobiła świetlna iluminacja.

Kolejne remonty nawierzchni jezdni asfaltem lanym

Pozimowe dziury już wkrótce znikną z ul. Witczaka, Piłsudskiego, Kwietniewskiego i Strzelców Bytomskich, gdzie dzisiaj rozpoczęły się kolejne roboty drogowe związane z remontem nawierzchni jezdni asfaltem lanym. Roboty drogowe będą kontynuowane od poniedziałku 5 lutego na ulicach: Witczaka, Kędzierzyńskiej, Woźniaka, Prusa, Zabrzańskiej, Orzegowskiej, Konstytucji oraz Stara Cynkownia.

1 lutego przejazd przez ul. Chrzanowskiego zostanie otwarty

Jak informują Tramwaje Śląskie SA, w czwartek 1 lutego w okolicach godz. 8.00 zostanie otwarty przejazd drogowo-tramwajowy przez ul. Chrzanowskiego. W rejonie skrzyżowania ul. Chrzanowskiego i Tarnogórskiej nadal będą prowadzone roboty drogowe, porządkowe oraz związane z uruchomieniem sygnalizacji świetlnej. Prace te nie powinny jednak wpłynąć na ruch pojazdów.