Rewitalizacja ul. Dworcowej postępuje

Na wielkim placu budowy, jakim od jesieni zeszłego roku jest ul. Dworcowa, z każdym miesiącem odsłaniają się wyremontowane kamienice i kolejne metry nowej nawierzchni. Już na tym etapie efekty prac robią wrażenie i są potwierdzeniem, że królowa bytomskich ulic od dawna zasługiwała na tę metamorfozę.

 

 

Likwidacja dzikiego wysypiska przy ulicy Kędzierzyńskiej

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy prace porządkowe na dzikim wysypisku przy ul. Kędzierzyńskiej.

 

 

Gdzie bytomski lew spotyka Salwadora Dalego

Obok tego muralu nie sposób przejść obojętnie. Skrzydła aż proszą się, żeby z nimi zapozować do zdjęcia, a efektowne wąsy Salwadora Dalego tylko czekają, żeby je połaskotać. Fantazyjny przykład twórczego podejścia do miejskiej przestrzeni zaprezentowały malarki Janina Partyka-Pojęta i Katarzyna Zachtej, które nadały barw jednej ze ścian przejścia podziemnego przy ul. Arki Bożka.

W ramach udzielonego przez Urząd Miejski w Bytomiu małego grantu na realizację zadania "Projektujemy element graficzny, mural charakterystyczny dla miasta Bytomia", związane z Fundacją Instytut Sztuki Młodej artystki, stworzyły w 30-metrowy mural, w którym pojawiają się elementy znamienne dla ich twórczości, jak skrzydła i maki. Nie mogło też zabraknąć bytomskich akcentów, bo przemierzając tunel, spotkamy tu bytomskiego lwa.

 

 

 

13 sierpnia rozpocznie się przebudowa torowiska w ul. Sądowej. Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu

Trwa modernizacja torowiska i układu drogowego związanego z przebudową ulicy Piekarskiej oraz torowiska tramwajowego w ul. Sądowej i na skrzyżowaniu z ul. Sądowej z ul. Powstańców Warszawskich. 13 sierpnia zostanie zamknięta dla ruchu część ul. Sądowej oraz zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu z ul. Powstańców Warszawskich.

 

 

Awaryjne zamknięcie ulicy Wrocławskiej w rejonie ulicy Kolejowej

Informujemy, że po zakończeniu prac przez wykonawcę, w dniu 6 sierpnia 2022 roku od godziny 20:30 został przywrócony ruch na wlocie ul.Kolejowej od strony ul.Wrocławskiej.

 

 

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w związku z awaryjnym zamknięciem wlotu ul. Kolejowej od strony ulicy Wrocławskiej

Załamanie studni kanalizacyjnych przy zjeździe z ul. Wrocławskiej w ulicę Kolejową /pod kładką dla pieszych/, które dzisiaj 4 sierpnia stwierdziły służby drogowe będzie powodem awaryjnego zamknięcia w nocy z 4 na 5 sierpnia odcinka ulicy Wrocławskiej od skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego do ul. Kolejowej.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY TYMCZASOWYCH UTRUDNIEŃ W RUCHU DROGOWYM NA UL. CHORZOWSKIEJ

W dniu dzisiejszym tj. 04.08.2022 r. na ul. Chorzowskiej rozpoczęły się prace związane z remontem bieżącym nawierzchni dróg, prace mogą potrwać do 09.08.2022 r. Termin zakończenia robót jest uzależnione od warunków atmosferycznych.

 

Uwaga mieszkańcy ulicy Sądowej – od 13 sierpnia ulica zostanie częściowo zamknięta w związku z przebudową torowiska. Przygotowujemy miejsca parkingowe

Od 13 sierpnia rozpocznie się kolejny etap prac związanych z przebudową torowiska i ulic: Piekarskiej, Sądowej oraz skrzyżowania ul. Sądowej z Powstańców Warszawskich.

Uwaga mieszkańcy ulicy Dworcowej

Do 9 sierpnia mieszkańcy kamienic przy ul. Dworcowej 30, 32, 34 i 36 nie będą mogli wjechać na swoje posesje. Zamknięcie wjazdu na posesje kamienic jest spowodowane koniecznością wykonania prac związanych z nawierzchnią drogi.

 

Likwidacji dzikiego wysypiska w „lesie” przy ul Frenzla i Szyb Zachodni

Zakończono prace przy likwidacji dzikiego wysypiska w „lesie” przy ul Frenzla i Szyb Zachodni.

Zebrano:

  • odpady komunalne 5m3,
  • odpady wielkogabarytowe 4m3,
  • odpady biodegradowalne 14m3,
  • opony 99szt.,